Pradžia » Išmanieji telefonai » Kodėl kaista jūsų išmanusis telefonas, ir kaip tai sutvarkyti

Kodėl kaista jūsų išmanusis telefonas, ir kaip tai sutvarkyti

Jei vis dar naudojate labai seną, daugiau nei 6-7 metų išmanųjį telefoną, tuomet nereikėtų labai stebėtis, kad intensyviau naudojant jis laikas nuo laiko pakaista. Senesni telefonai, bandydami susidoroti su naujomis programomis, turi naudoti visus įmanomus techninius resursus, kad programos aržaidimai veiktų kuo sparčiau, taigi jie gali pakaisti.

Visgi jei kaista trijų, keturių metų senumo išmanusis telefonas ar visai naujas, greičiausiai yra kitų bėdų, kodėl telefonas kaista. Čia sužinosite dėl ko tai gali nutikti, ir ką dėl to galite padaryti jūs.

Beje, visos tos pačios priežastys ir sprendimo būdai tinka ir planšetiniams kompiuteriams.

Ar išmanusis telefonas turi kaisti

interneto svetainių hostingas

Visų pirma turbūt reikėtų bendrai sutarti ką reiškia „telefonas kaista”. Jei telefonas po ilgo žaidimo, filmo žiūrėjimo ar naršymoyra šiltas, bet jį patogu laikyti rankose, tuomet nėra jokios problemos. Taip ir turi būti.

Visgi jei telefonas įkaista taip, kad dėl karščio jį sunku rankoje laikyti, tai jau problema, kurią reikia spręsti.

Išmanusis telefonas – tai lyg sumažintas kompiuteris – sudėtingas įrenginys, atliekantis daug skaičiavimų, turintis ne vieną procesorių, bateriją, daug kitų šylančių detalių. Šiek tiek bet kuris išmanusis telefonas turėtų kaisti.Pavyzdžiui – žaidžiant žaidimus, intensyviai naudojant keletą programėlių vienu metu. Paprastai telefonas gali dar labiau įkaisti jį naudojant kaip GPS navigacijos įrenginį. Bet netgi šiuo atveju jį turi būti komfortabilu laikyti rankose.

Dėl kokių priežasčių telefonai gali perkaisti

Yra keletas dalykų, dėl kurių telefonai linkę perkaisti. Beveik visais atvejais su tuo galite susitvarkyti patys. Štai kokios dažniausiai pasitaikančios telefonų kaitimo priežastys:

  • Blogai suprogramuotos programos ar žaidimai. Tai, ko gero, populiariausia telefonų kaitimo priežastis. Jei telefonas neseniai pradėjo perkaitinėti, pagalvokite, ar pastaruoju metu neprasisiuntėte naujų žaidimų ar kitų nevisai aiškių programų. Galbūt žaidimo programoje yra klaidų, dėl kurių telefonas atlieka daug bereikalingų skaičivimų, arba programėlė net ją išjungus visvien lieka dalinai aktyvi, ir dėl to telefonas kaista ir greičiau išsikrauna.
    Sprendimas. Atsisiųskite visų programų atnaujinimus. Jei atnaujinimai neišspręs problemos, peržiūrėkite ir pašalinkite visas neseniai įsirašytas programas, kurios kelia įtarimą, arba tiesiog nėra būtinos jūsų telefone.
    Net jei ir tai nepadės, reikėtų atstatyti telefono gamyklinius parametrus, kad visa operacinė sistema ir programos būtų perinstaliuotos iš naujo.
  • Telefoną paliekate ten, kur jį apšviečia tiesioginiai saulės spinduliai. Dažniausiai ši problema iškyla vasarą. Kai į telefoną šviečia saulė, jo ekranas ir korpusas stipriai kaista. Stenkitės nepalikti telefono ant tiesioginių saulės spindulių ilgesniam laikui, nes tai gali sukelti baterijos ir kitų elementų gedimus.
  • Telefone ilgam laikui įjungtas filmavimas. Filmavimas aukšta raiška naudoja daug telefono resursų, todėl jis gali stipriai įkaisti.
    Sprendimas. Jei nėra būtina, prieš ilgai filmuojant sumažinkite filmavimo raišką ir/ar kadrų skaičių, kad telefonui tektų mažiau darbo filmavimo metu.
  • Naudojate storą ir aušinimui trukdantį telefono dėklą. Jei greitą, žaidimams pritaikytą išmanųjį telefoną esate įdėję į storą plastikinį dėklą, tai gali apsunkinti telefono aušinimą, ir dėl to jis gali kaisti.
  • Telefone vienu metu įjungta daug papildomų funkcijų – Bluetooth, GPS sistema, WiFi ar kitos sistemos. Visuomet derėtų telefone rečiau naudojamas ryšio priemones ir funkcijas įjungti tik tada, kai reikia, o ne laikyti įjungtas visada.
  • Jei telefonas stipriai kaista krovimo metu, gali būti kelios problemos:
    Pirma – dėl to gali būti kaltas prastai kontaktuojantis įkrovimo kabelis. Derėtų pabandyti pakrauti kitu pakrovėju ir laidu, ir pažiūrėti, ar telefonas visvien kais.
    Antra – galbūt prastai kontaktuoja pakrovimo lizdas. Apžiūrėkite, ar krovimo lizdo angoje nėra dulkių ar kitų šiukšlių, ir atsargiai išvalykite su plona adata.
    Trečia – telefono kaitimo priežastis gali būti ir gendanti baterija. Tuomet be baterijos keitimo problemos neišspręsite (jei ji jūsų telefone keičiama).

Kas blogiausio gali nutikti, jei telefonas ar planšetinis kompiuteris kaista

Jei telefonas ar planšetė užkaito vieną-kitą kartą dėl intensyvaus naudojimo ar dėl to, kad palikote ant tiesioginių saulės spindulių, greičiausiai nieko blogo nenutiks. Šie įrenginiai sukurti taip, kad kai temperatūra pasidaro pernelyg didelė, jie išsijungia, ir atvėsus vėl galite įjungti ir naudotis.

Visgi jei telefonas kaista nuolat, nuo to nukenčia baterija ir kiti vidiniai komponentai. Jei turite nuolat kaistantį telefoną, geriau būtų jį bandyti sutvarkyti, jei laukti, kol jis visiškai suges, ar nustos laikyti jo baterija.

Beje, jei kaista jūsų kompiuteris, kaitimo priežastis ir sprendimo būdus rasite čia.

wordpress interneto svetainės

Žymos:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *