Pradžia » Kompiuteriai » Kaista kompiuteris? Ką daryti, kad kompiuteris karštomis dienomis neperkaistų

Kaista kompiuteris? Ką daryti, kad kompiuteris karštomis dienomis neperkaistų

ką daryti jei kaista kompiuteris

 

Ilgai besilaikantys karšti orai ne į naudą ne vien žmogui, bet ir technikai.  Kompiuteris – ypač jautrus įrenginys didelėms temperatūroms, taigi karštomis dienomis reikėtų atkreipti dėmesį ar jis tinkamai aušinamas. Štai keletas patarimų, kaip tinkamai apsaugoti kompiuterį nuo perkaitimo.

Kompiuteryje neturi būti dulkių

Tiek nešiojami, tiek stacionarūs kompiuteriai per laiką pritraukia į save dulkių. Dulkės trukdo tinkamai aušinti kaistančius komponentus, ko pasekoje kompiuteris gali rimtai sugesti. Stacionarius kompiuterius išvalyti nėra sudėtinga- atsidarius korpusą reikia išpūsti susikaupusias dulkes iš vidaus suspausto oro balionėliu (būna pirkti daugelyje elektronikos bei didesnėse kompiuterių parduotuvėse), arba jei tokio neturite, galima bandyti dulkes iš vidaus išsiurbti dulkių siurbiu. Visų dulkių neišsiurbsite, bet bent jau nemažą dalį turėtų pavykti ištraukti. Taigi jei nėra kitų galimybių, tai visgi geriau negu nieko.

Su nešiojamais kompiuteriais kiek sunkiau – iš jo dulkių paprastai neišsiurbsi. Ir priklausomai nuo kompiuterio konstrukcijos, ne iš visų padės išpūsti ir suspausto oro balionėlis. Taigi gali reikėti kompiuterį išvalymui nunešti į kompiuterių remonto servisus.

Atitraukite kompiuterį nuo sienos

Jei stacionarus kompiuteris stovi prie sienos, karštomis dienomis intensyviai dirbant vertėtų jį atitraukti nuo sienos, ir patraukti visus šalia esančius daiktus, kurie trukdytų gerai oro cirkuliacijai. Tas pats ir nešiojamiems kompiuteriams – jei kompiuteris stovi ant stalo apkrautas popieriais ar kitais daiktais, reikia kuo labiau atlaisvinti aušinimui skirtas angas.

 Saugokite kompiuterį nuo tiesioginių saulės spindulių

Saulei šviečiant tiesiai į kompiuterį, jame temperatūra gali pakilti net ir keletą kartų. Tai labai pavojinga. Lygiai taip pat, kaip ir automobilyje – jei lauke +30*C, ne pavėsyje stovinčiame automobilyje gali būti ir +50*C – +60*C. Tai gali greitai pereiti į rimtą kompiuterio gedimą.

Ar verta laikyti stacionarų kompiuterį atidarius šoninį dangtį?

Paprastai gali pasirodyti, kad atidarius stacionaraus kompiuterio šoninį dangtį, kompiuteris bus geriau aušinamas. Bet taip yra ne visada. Visų pirma, geras kompiuterio korpusas pagamintas taip, kad jame efektyvi oro cirkluliacija būtų uždarius kompiuterio dangtį. Oro srautu rūpinasi aušintuvai, kurie tinkama srove išpučia šiltą orą taip, kad visi komponentai būtų saugioje darbinėje temperatūroje. Kitas dalykas, kad atidarius korpusą kompiuteris į save daug greičiau pritrauks dulkių, kas vėlaiu dar pablogins situaciją.  Taigi nors trumpalaikiu atžvilgiu atidaryti korpusą gali pasirodyti efektinga, vėliau tai gali išeiti ne į naudą.

Beje, jei kaista jūsų išmanusis telefonas, kaitimo priežastis ir sprendimo būdus rasite straipsnyje Kodėl kaista jūsų išmanusis telefonas, ir kaip tai sutvarkyti.

 

Žymos:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *