Pradžia » Išmanieji telefonai » Ar verta pirkti naują pigų Android telefoną?

Ar verta pirkti naują pigų Android telefoną?

Dairotės naujo nebrangaus išmaniojo telefono, tačiau jums neaišku, kodėl vienas telefonas kainuoja 100 eurų, o kitas – 400 ar daugiau? Šis straipsnis galbūt padés tai paaiśkinti, ir padés pasirinkti geresnį pigų išmanųjį telefoną su Android operacine sistema.

Kuo skiriasi pigus Android telefonas nuo brangaus

Vienas telefonas kainuoja kelis šimtus eurų, o kitas śimtą ar net mažiau paprastai dèl logiškų priežasčių. Visų pirma, išmaniuose telefonuose ženkliai skiriasi techniné įranga.

Techninės įrangos skirtumai

Pigiuose išmaniuose telefonuose paprastai naudojami lėtesni (arba senesnės kartos) procesoriai. Tai ženkliai pasijaus, jei mėgstate išmaniuoju telefonu ne tik skambinti ir naršyti internete, bet ir žaisti. Su pigiausiais Android telefonais sudėtingesnių žaidimų nepavyks pažaisti.

Pigūs Android telefonai paprastai turi nedaug (mažiau nei 2 GB) darbinės atminties (ram). Tai ženkliai jausis ne tik žaidimuose, bet ir įprastose programose – létokas procesorius ir nedidelis atminties kiekis privers jus gerokai luktelti, kol bus atidarytas sudėtingesnės interneto svetainės ar programėlės (pavyzdžiui, Facebook programėlė).

Dar viena vieta, kur pigių telefonų gamintojai mėgsta sutaupyti – ekranas. Jei brangesniame telefone įprastai gaunate didesnės raiškos ekraną su ryškiomis spalvomis, biudžetiniame telefone ekranas bus kiek blyškesnis, ir beveik be išimties, gerokai žemesnės raiškos.

pigus android telefonas
Alcatel – vieni pigiausių Android telefonų Lietuvoje

Kur dar pigesnių telefonų gamintojai taupo? Ten, kur daugelis pastebėsite greičiausiai – fotografuodami. Pigiuose telefonuose kameros paprastai turi prastesnius objektyvus, ir prastesnių techninių parametrų kameras. Ir čia kalba eina ne vien apie rezoliuciją (liaudiškai tariant, megapikselių kiekį), bet ir apie mažesnį ISO jautrumą („grūdėtos” ir prastesnès kokybés nuotraukos prietemoje ar tamsoje) ir dinaminį diapazoną (tamsūs šešėliai fotografuojant objektus ryškioje šviesoje ar prieš saulę).

Galbūt ne auksinė taisyklė, bet visgi dažnai pasitaiko taip, kad pigūs telefonai turi prastesnės kokybės jungtis, korpusus ir kitą aparatinę įrangą, labiau linkusią į gedimus. Taigi vertėtų nepamesti garantinio čekio.

Programinė įranga

Gana dažnai pigiuose išmaniuose telefonuose rasite seną Android versiją. Kasdieniam naudojimui tai greičiausiai netrukdys – visvien gausite visus būtinus saugumo atnaujinimus, ir galėsite naudotis tomis pačiomis programėlėmis kaip ir brangesniuose telefonuose. Tačiau naujos Android versijos kiek geriau optimizuotos – geriau išnaudoja techninę įrangą, o dèl to naudoja mažiau energijos. Taigi ir telefono akumuliatorius laiko ilgiau.

Tai visgi geriau pigus naujas, ar aukštesnės klasės naudotas Android telefonas?

Greičiausiai perskaičius ankstesnę straipsnio dalį nebus net minties apie pigų naują išmanų telefoną. Bet visgi ne taip viskas blogai. Jei išmanusis telefonas jums visų pirma – telefonas, o ne „laisvalaikio praleidimo priemonė”, t.y. naudojate telefoną skambučiams, bei kartkartėmis pasinaudoti internetu ar elektroniniu paštu, tuomet pigus naujas telefonas su Android operacine sistema jums puikiai tiks.

Jei norite, kad interneto svetainės ir programėlės veiktų pakankamai greitai, dairykitės telefono, turinčio 2GB ar daugiau darbinės atminties ir Android 7.0 ar naujesnę operacinės sistemos versiją.

Tačiau jei norite su išmaniuoju telefonu pramogauti, ar norite telefono su kokybiškesne kamera, vertėtų pasidairyti į naudotą, tačiau aukštesnės klasės telefoną. Dar nemažai metų reikės laukti, kol biudžetinis išmanusis telefonas nuotraukų kokybe ar greičiu galės prilygti 2-3 metų senumo Samsung ar Huawei aukśtesnės klasės išmaniajam įrenginiui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *