Pradžia » Išmanieji telefonai » Ką daryti, jei sušlapo išmanusis telefonas

Ką daryti, jei sušlapo išmanusis telefonas

Greičiausiai ne vienam iš mūsų teko netyčia sušlspinti išmanųjį telefoną. Visgi jei telefonas sušlapo, o gal net ir įkrito į balą ar gilesnį vandens telkinį, tai nebūtinai reiškia, kad teks su juo atsisveikinti. Neretai išmaudžius telefoną galima jį išgelbėti, kad išvengtumėte didesnių ar mažesnių pasekmių.

Šiame straipsnyje sužinosite, ką turite daryti (ir ko nedaryti), kad būtų kuo daugiau šansų išgelbėti sušlapusį telefoną ir jame esančią informaciją.

Ar visiems išmaniesiems telefonams kenkia drėgmė

Daugelis šiuolaikinių išmaniųjų telefonų yra atsparūs vandeniui. Jei netyčia aplaistysite telefoną, greičiausiai visai nieko blogo jam nenutiks. Jei įkrisite su telefonu į ežerą, ar pamesite jį baloje, daug šansų, kad jis taip pat atsigaus, jei iš vandens jį ištrauksite per kelias akimirkas.

Bet ne visi išmanieji vandeniui atsparūs vienodai. Jei renkatės naują telefoną, ir norite, kad jis būtų kuo atsparesnis drėgmei, ieškokite telefono, turinčio IP67 arba IP68 atsparumo sertifikatą. Teoriškai tokie telefonai vieno metro gylyje gali išbūti iki 30 minučių be jokių pasekmių. Bet visgi nerekomenduočiau specialiai tai patikrinti praktiškai.

kaip išdžiovinti sušlapusį telefoną

Ką pirmiausia daryti ištraukus telefoną iš vandens

Jei ką tik ištraukus telefoną iš vandens jis vis dar įjungtas, kuo greičiau išjunkite. Vanduo kenkia viduje esantiems telefono komponentams, bet dar blogiau, jei drėgmė patenka ant įjungtų komponentų ir elektrinių grandinių. Taip telefonas gali tamti nebepataisomas kur kas lengviau. Taigi ištraukus telefoną iš vandens iškart įsitikinkite, kad jis išjungtas.

Sekantis žingsnis – išimkite telefoną iš dėklo. Nuo telefono kur kas greičiau pasišalins drėgmė, kai ant jo neliks papildomų įmaučių, lipdukų ar panašių priedų.

Nuvalykite telefoną sausu skudurėliu ar popieriumi, kad nt jo liktų kuo mažiau drėgmės.

Jei nuo telefono nusiima nugarėlė, išsiima baterija ar bet kokia kita detalė – nuimkite ją. Atskirtos dalys viena nuo kitos greičiau išdžius.

Jei yra galimybė, nestipriai išpurtykite iš telefono pakrovimo lizdo ar kitų jungčių vandenį. Bus mažiau šansų per lizdus vandeniui pateikti į vidų, ir tuo pačiu mažiau šansų, kad nuo vandens kils problemų su pakrovimo lizdu.

Toliau – išimkite atminties ir SIM korteles kartu su jų laikikliais, ir juos padėkite džiūti atskirai.

interneto svetainių hostingas

Kai nuo telefono nuimsite visus priedus ir išimsite korteles, palikite telefoną džiūti šiltai sausoje patalpoje bent dienai ar dviems.

Kaip negalima džiovinti išmanaus telefono

Niekada nesugalvokite išmanaus telefono džiovinti plaukų džiovintuvu. Taip tik daugiau šansų, kad į vidų pripūsite dar daugiau drėgmės.

Taip pat džiovinant negalima naudoti didelio karščio – palikti telefoną ant įkaitusio radiatoriaus, viryklės, ar palikti džiūti ant tiesioginių saulės spindulių. Nuo karščio gali ne tik deformuotis korpusas ar iškilti problemų su ekranu, bet taip galima pažeisti ir viduje esančią elektroniką, dėl ko tektų vėliau telefoną tiesiog išmesti.

Ką daryti su sušlapusiu telefonu po dienos ar dviejų

Jei telefonui leidote gerai išdžiūti, galite bandyti sudėti visas reikalingas detales atgal į telefoną, ir bandyti jį įjungti.

Jei telefonas nepraleido labai ilgo laiko vandenyje, ir jis pagamintas kokybiškai, greičiausiai išdžiūvęs jis veiks kaip priklauso. Visgi jei telefonas po maudynių nebeįsijungungs, greičiausiai jo remontuoti jau nebeapsimokės. Bet dar yra šansų, kad tinkamas specialistas dar galės ištraukti jame likusią informaciją.

wordpress interneto svetainės

Žymos:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *