Pradžia » Techninė įranga » SSD diskai. Ar verta SSD diską dėti į seną kompiuterį

SSD diskai. Ar verta SSD diską dėti į seną kompiuterį

ssd-diskas

Jau kuris laikas kompiuterių parduotuvėse galima rasti dar ne kiekvienam pažįstamų SSD tipo diskų. Jie paprastai būna brangesni ir mažesnės talpos nei įprasti mechaniniai kietieji diskai. Taigi kam jie naudojami, ir kada verta tokį pirkti?

Kas yra SSD diskas

SSD (solid state drive) tipo diskai iš principo atlieka tą pačią funkciją kaip ir įprasti mechaniniai kompiuterio kietieji diskai – jie saugo informaciją. Programas, operacinę sistemą, ir visus kitus failus. Įprasti kietieji diskai (HDD – hard disk drive) veikia mechaniniu principu – sukasi įmagnetinti diskai, juose rašoma ir iš jų skaitoma informacija. O naujesnio tipo SSD diskai neturi jokių mechaninių dalių – duomenys saugomi mikroschemose, milijonuose tranzistorių.

SSD ir HDD diskai – privalumai ir trūkumai

  SSD diskai Mechaniniai diskai (HDD)
Talpa Įprastai siekia iki 512GB, maksimaliai 1TB (kol kas) Iki 4TB
Kaina 120 GB – nuo 60 eurų 1 TB – nuo 60 eurų
Energijos suvartojimas Apie 3-6W (gana aktualu nešiojamuose kompiuteriuose) Nuo 6W ir daugiau
Triukšmas ir vibracija Jokių (nėra mechaninių dalių) Girdimas ir jaučiama
Tarnavimo laikas Teoriškai apie 2 mln. valandų Teoriškai apie 1.5 mln. valandų
Failų kopijavimo / nuskaitymo greitis Paprastai nuo 200 MB/s (įmanoma ir iki daugiau nei 500 MB/s) 50 – 120 MB/s
Failų atidarymo greitis 30% greičiau ar daugiau Lėčiau nei SSD
Atsparumas magnetiniam poveikiui Atsparūs Magnetinis poveikis gali sugadinti duomenis

Palyginus duomenis, SSD diskai yra kol kas ženkliai brangesni, tačiau daug greitesni, neskleidžia jokio triukšmo, atsparesni aplinkos poveikiui.

Dar vienas palyginimas – kaip greitai SSD ir HDD diskai  tame pačiame kompiuteryje užkrauna operacinę sistemą ir kartu startuojančias programas (testas atliktas pcworld.com). Skirtumas akivaizdus.

ssd ir hdd palyginimas

 SSD diskai paspartina ne tik operacinės sistemos užsikrovimo laiką. Jie apskritai paspartina bendrą sistemos darbą – kiekviena programa užsikrauna greičiau. Taip pat greičiau veikia „sunkiasvorės” programos, tokios kaip nuotraukų ar vaizdo apdorojimo programos, ir kitos, kurios pastoviai dirba su  dideliais failais. SSD diskai taip pat sutrumpina žaidimų užsikrovimo laiką (tačiau vaizdo apdorojimui žaidimuose įtakos praktiškai neturi).

Ar verta atnaujinti diską į SSD senesniame kompiuteryje

Geriausia, kai kompiuterio komplektacija yra subalansuota – nauji greiti procesoriai, greita darbinė atmintis, tada ir SSD diską galima itin efektyviai išnaudoti. Tačiau tai nereiškia, kad tam būtinai reikia naujo kompiuterio. Įprasti mechaniniai diskai (HDD) daugiau nei 10 metų yra pati lėčiausia duomenų perdavimo grandis kompiuteryje, nepriklausomai nuo to, ar diskas senas, ar naujas. Net ir visiškai naujas 7200 aps./min. HDD diskas su daug spartinančiosios atminties  yra palyginti lėta grandis kompiuteryje, taigi atnaujinus diską į SSD greičio skirtumas bus jaučiamas aiškiai. Toks diskas puikiai pagyvins bet kokį kompiuterį, kuriame įdiegtas dviejų branduolių procesorius (Intel Dual Core, AMD Phenom, ir panašūs ar naujesni procesoriai tinkami). Ypatingai paspartėja senesni nešiojamieji kompiuteriai, kadangi paprastai juose būna sumontuoti lėtai besisukantys (5400 aps./min.) kietieji diskai.

Kompiuteriai su senesniais ir lėtesniais procesoriais taip pat paspartėja įdėjus SSD diską, tačiau diskai šiuo atveju nebūna visiškai išnaudojami. Tokiu atveju procesorius ar darbinė atmintis (ram) taps lėčiausia grandimi sistemoje.

Susidomėjote SSD diskais? Jų kainas galite pamatyti paspaudę ant šios nuorodos arba paveikslėlio.

kur pirkti ssd diską

Žymos:

Įrašo “SSD diskai. Ar verta SSD diską dėti į seną kompiuterį” komentarų : 1

  1. Tikrai verta modernizuoti kompiuteri ssd kietuoju disku, tiek nauja kompiuteri tiek sena, ši ganėtinai nebrangi investicija šiai dienai, labai paspartins kompiuterio darba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *