Pradžia » Techninė įranga » Kaip pastebėti SSD disko gedimą, kol diskas dar veikia

Kaip pastebėti SSD disko gedimą, kol diskas dar veikia

SSD diskai – tai pamaina įprastiems, kelias dešimtis metų kompiuteriuose naudotiems kietiesiems diskams. Kitaip nei įprasti kietieji diskai, SSD neturi jokių mechaninių dalių. Jie veikia kelis ar net keliasdešimt kartų greičiau nei mechaniniai diskai, taip pat jie atsparesni temperatūros pokyčiams, sutrenkimams.

Nors SSD diskai turi aibę privalumų lyginant su kietaisiais diskais, visgi vien elektroniniai diskai taip pat turi savo trūkumų. Jie turi ribotą duomenų įrašymo / perrašymo skaičių. Jų elektronika taip pat neamžina. Ir neretai pasitaiko atvejų, kai SSD diskas be išankstinio perpėjimo tiesiog nustoja veikti. O duomenis iš SSD disko ištraukti daugeliu atvejų nebeišeina.

Vienaip ar kitaip, SSD diskai naudojami praktiškai visuose naujesniuose kompiuteriuose. Taigi norint išvengti duomenų praradimo, derėtų laiku pastebėti ženklus, kad jūsų kompiuterio SSD diskas greitai suges. Žinoma, jei tik tokie ženklai spės pasirodyti.

Kokie ženklai išduoda gresiantį SSD disko gedimą

Laiku pastebėti mechaninio kietojo disko gedimą dažniausiai paprasta. Dažniausi simptomai – drastiškai sulėtėjęs kompiuterio veikimas, keisti garsai (plačiau apie mechaninių diskų gedimus galite paskaityti čia).

Su SSD gedimais neretai būna sudėtingiau, kadangi kai kurie jo sutrikimai gali būti panašūs tiek į atminties modulių (ram) gedimus, tiek į pagrindinės plokštės problemas, kai kompiuteris lyg ir veikia, bet laikas nuo laiko sutrinka duomenų perdavimas. Štai dažniausiai pasitaikantys simptomai, iš kurių galima įtarti SSD disko gedimą.

Neišeina atidaryti, ištrinti ar kopijuoti failų

Vienas iš disko pažeidimo simptomų – ekrane matomos klaidos, kad neišeina nuskaityti ar kopijuoti failų iš vienos vietos į kitą.

ssd disko gedimas, kai nenusikopijuoja arba neišsitrina failai

Jei norimas ištrinti ar atidaryti failas atsirado „iš niekur”, tai gali būti Windows operacinės sistemos ar kokios nors programos klaida. Tačiau jei neišeina ištrinti, perkelti ar atidaryti failo, kurį jau esate naudoję, greičiausiai tai vienas iš simptomų, kad jūsų kompiuterio diske yra techninių problemų.

Ekrane pasirodo failų sistemos klaidos

Prieš gerą dešimtį metų klaidų langai kompiuteryje buvo įprastas dalykas. Visgi jei klaidas matote santykinai naujame kompiuteryje, neretai tai būna kompiuterio atminties problemos. Dažniausiai – disko gedimo ženklai.

Štai kaip neretai atrodo klaida, kai kompiuteriui nebeišeina „susikalbėti” su disku:

ssd disko gedimas

Kompiuteris nebeužsikrauna

Kartais Windows operacinė sistema gali neužsikrauti dėl Windows klaidų – nepavykusių atnaujinimų, ar netyčia ištrintų failų.

neuzsikrauna windows 10

Tačiau jei tokios klaidos kartojasi dažniau, ar nuolat „išsisprendžia savaime”, tai ženklas, kad turite techninį gedimą. Greičiausiai – diske.

Ką pirmiausia daryti, jei įtariate, kad genda SSD diskas

Pirmas dalykas, kurį būtina padaryti padaryti, jri įtariate disko gedimą – turite pasidaryti atsargines svarbių failų kopijas. Niekada negalite žinoti, kada diskas nustos veikti, o tada ištraukti duomenis bus arba labai sunku, arba nebeįmanoma.

Atsargines failų kopijas visada darykite kitame diske – geriausia išoriniame kietajame diske, jei tokį turite. USB atmintinės (USB raktai) nėra tinkama laikmena ilgalaikėms atsarginėms failų kopijoms.

Kaip numatyti ir diagnozuoti disko gedimus iš anksto

Kad būtų galima stebėti tiek mechaninio disko, tiek SSD disko būklę, ir iš anksto pastebėti sutrikimus, galite naudoti nemokamą programą CrystalDiskInfo. Ją galite nemokamai parsisiųsti iš čia (Standard Edition, Installer failas).

CrystalDiskInfo programa iš disko nuskaito visus reikalingus disko parametrus, ir jei kažkurie parametrai nukrypę nuo normos, iškart apie tai informuoja.

ssd disko gedimas

Jei diske aptinkami sutrikimai, jie išskiriami iš parametrų sąrašo raudonai. Tiek kietame diske, tiek SSD diske niekada neturėtų būti pranešimų apie problemas. Jei yra klaidų, nesusijusių su pernelyg aukšta disko temperatūra dėl prasto kompiuterio aušinimo, tada reikėtų pasirūpinti esamos informacijos iškėlimu iš disko, ir ilgai nelaukiant pakeisti netinkamai veikiantį SSD diską.

Žymos:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *