Pradžia » Techninė įranga » Kaip patikrinti kompiuterio kietąjį diską

Kaip patikrinti kompiuterio kietąjį diską

Jei kompiuteris iš niekur nieko užstringa ar persikrauna keliskart per dieną, iš jo girdite įtartinus garsus, ar bet kurios programos užkrovimas trunka nebe sekundes, o minutes, tuomet didelė tikimybė, kad kompiuterio kietasis diskas turi pažeidimų.

Kiekvienas kietasis diskas anksčiau ar vėliau susiduria su šia problema – įprastuose diskuose (HDD – hard disk drive) yra nemažai judančių dalių, kurios per laiką (ar nuo nevisai tinkamo naudojimo) susidėvi, ir pradeda kelti problemas. Čia rasite trumpą instrukciją kaip patikrinti kietąjį diską.

Kaip patikrinti kompiuterio kietąjį diską, ar jame nėra pažeistų sektorių

Pirmas dalykas, kurį turite padaryti, tai atsisiųsti nemokamą diskų tikrinimo programą HD Tune (atsisiųsti). Atsisiųskite ir suinstaliuokite programą – užtruks ne ilgiau nei pora minučių.

Įsijungus programą lango viršuje matysite visus kietuosius diskus, pajungtus kompiuteryje. Jei jų turite daugiau nei vieną, pasirinkite tą, kurį norite patikrinti. Jei nežinote kuris diskas yra kuris, atskirti turėtų būti paprasčiau pagal disko modelį, ir po modelio parašytą disko talpą.

Pasirinkus diską rinkitės skiltį Error Scan, ir spauskite Start mygtuką, kad disko patikrinimas būtų pradėtas.

kieto disko patikrinimas

Priklausomai nuo disko talpos, greičio ir būklės, disko paviršiaus tikrinimas turėtų užtrukti 15 – 60 minučių. Labai didelės talpos lėtų diskų (daugiau nei 1000 GB talpos ir 5400 apsukų per minutę) skanavimas gali užtrukti ir keletą valandų.

Skanuojant programoje matysite, kaip po truputį užsipildo disko paviršių atvaizduojantis langas.

kietas diskas su bad sektoriais

interneto svetainių hostingas

Jei disko sektoriai tvarkingi, langeliai užsipildo žalia spalva (paveikslėlis kairėje).

Jei bent vienas langelis raudonas, diskas turi pažeistų sektorių (angl. bad sectors, matoma dešiniame paveikslėlyje).

Jei diskas turi pažeidimų, reikėtų nedelsiant pasidaryti jame esančių svarbių dokumentų ir kitų reikalingų failų kopijas – toks diskas nebetinkamas naudoti.

Kartais diskai su pažeistais sektoriais kurį laiką gali veikti be didesnių problemų, bet dažniausiai pažeistų sektorių pradeda daugėti, kol diskas sulėtėja kelis ar keliasdešimt kartų, nebeišeina nuskaityti ar nukopijuoti failų, kol galiausiai iš viso diskas nustoja veikti.

Yra programų, kurios laikinai leidžia izoliuoti pažeistus disko sektorius. Tačiau tai paprastai veikia tik laikinai, ir vis tiek prieinama prie problemos – mechaniškai pažeisto disko paviršiaus sutvarkyti nebeišeis. Todėl disko su pažeistais sektoriais geriau nenaudoti nei kaip sisteminio, nei kaip atsarginio, saugoti failų atsarginėms kopijoms.

wordpress interneto svetainės

Žymos:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *