Pradžia » Kompiuteriai » Kompiuterio gedimo garsai. Kietojo disko gedimas

Kompiuterio gedimo garsai. Kietojo disko gedimas

kietasis-diskas

Jeigu pastaruoju metu jūsų kompiuteris kelia jums rūpesčių (pavyzdžiui – užstringa, neužsikrauna operacinė sistema), verta atkreipti dėmesį į kompiuterio dalių temperatūrą (plačiau kaip ją patikrinti – šiame straipsnyje) arba į tai, ar kompiuteris tik įjungus ar juo naudojantis neskleidžia neįprastų garsų. Gana dažnai kompiuteris užstringa ar nebeužsikrauna dėl kietojo disko gedimų, tačiau jo gedimo pasekmėms neretai galima užbėgti už akių, jei atkreipsite dėmesį į jo skleidžiamus garsus.

Kokius garsus skleidžia gendantis kietasis diskas

Norint išgirsti kietojo disko gedimo garsus, jo išimti iš kompiuterio nebūtina, jie paprastai gana aiškiai išsiskiria iš kitų kompiuterio skleidžiamų garsų. Pavyzdžius, kaip streikuoja kietasis diskas, galite išgirsti šiame vaizdo klipe:

Ką daryti, jei diskas genda

Jeigu kompiuteris laikas nuo laiko užstringa (ar dingsta jame turima informacija) ir girdite minėtame klipe panašius garsus, rekomenduojama kuo greičiau pasidaryti svarbių duomenų atsargines kopijas (jei tai dar įmanoma). Jei operacinė sistema nebeužsikrauna, kietąjį diską reikia duoti apžiūrėti specialistams. Tuomet galbūt dar įmanoma ištraukti reikalingus duomenis diską prijungus prie kito kompiuterio. Tačiau bet kuriuo atveju, jei taip jau nutiko, rekomenduojama įsigyti naują kietąjį diską, o senuoju nebesinaudoti. Net ir išvalius duomenis kietojo disko gedimas neišnyksta – jo pasekmės kartojasi ir paprastai dažnėja.

Žymos:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *