Pradžia » Techninė įranga » Kuo skiriasi Intel i3, i5 ir i7 procesoriai, ir kaip teisingai pasirinkti tinkamą

Kuo skiriasi Intel i3, i5 ir i7 procesoriai, ir kaip teisingai pasirinkti tinkamą

Ko gero daugelis bent kažkiek besidomiančių kompiuteriais yra girdėjęs ar susidùręs su Intel i3, i5 ar i7 procesoriais. Tačiau ne kiekvienas žino, kuo konkrečiai jie skiriasi, ir kuris procesorius kokioms užduotims geriausiai tinka. Šiame straipsnyje tai pabandysime ir išsiaiškinti.

Skirtumai tarp Intel i3, i5 ir i7 procesorių

Paprastai i7 procesoriai yra greitesni už i5, o šie savo ruožtu greitesni už i3 serijos procesorius. Neįsigilinus atrodo labai paprasta, tačiau yra ne vienas niuansas, kuris gali šią nerašytą taisyklę kiek pakoreguoti.

Intel serijos procesoriai paprastai būna işleidžiami „šeimomis” – vienu metu išleidžiama nauja procesorių karta – nuo i3 modelio iki i7. Kartą nurodo pirmasis procesoriaus modelio skaičius. Pavyzdžiui, procesoriaus modelis i5-2500k parodo, kad procesoriaus karta yra antra. Procesoriaus i7-8700 parodo, kad procesoriaus karta – aštunta.

Šio straipsnio kūrimo metu naujausia karta – dešimta. Vertėtų atkreipti dėmesį, muo skiriasi pirmosios, dešimtosios, ir kitų kartų i serijos procesorių žymėjimai:

  • Pirmosios kartos i serijos procesorių modelį sudaro 3 skaičiai – pavyzdžiui, i5-620m.
  • Antros – devintos kartos modeliai žymimi keturiais skaitmenimis, kurių pormasis nurodo kartą – pavyzdžiui i7-2600 (antra karta), i3-9100 (devinta karta).
  • Dešimtos kartos procesorių modeliai prasideda skaičiais 10 – pavyzdžiui i5-1035.

Kam tai svarbu? Kiekvienos kartos procesoriai kuo nors patobulėja – padideja veikimo dažnis, atsiranda nauji technologiniai sprendimai , pradedama mažiau naudoti energijos ir t.t. Taigi dviem ar trimis kartomis naujesnis i3 procesorius gali tapti greitesnis, nei senos kartos i5 procesorius.

Technologijos, naudojamos Intel i serijos procesoriuose

Tam, kad būtų aišiau kuo skiriasi procesoriai, visų pirma turime susipažinti keletu techninių sąvokų, naudojamų procesorių techniniuose parametruose. Tuomet skirtumą tarp i3, i5 ir i7 procesorių bus labai paprasta suprasti.

Virtualūs branduoliai ir fiziniai (tikri) branduoliai

Tuomet, kai greičiausi ir populiariausi stacionarių kompiuterių procesoriai buvo Pentium 4, Intel jiems sugalvojo gudrų patobulinimą – pradėjo į juos diegti Hyper-Threading sistemą. Ši sistema leidžia kompiuteriui „galvoti”, kad jame yra ne vienas , o du atskiri procesoriai. Šiuo atveju – virtualūs branduoliai. Nors realiai procesorius vienas, ši sistema leido procesoriui efektyviau paskirstyti duomenis, ir kai kurioms programoms tai davė ženklią naudą – skaičiavimai dažniausiai vykdavo iki 30% greičiau. Ta pati technologija, kiek patobulinta, naudojama iki šiol.

Fiziniai branduoliai – tai atskiri procesoriai, integruoti viename procesoriaus korpuse. Kitaip tariant, jei kompiuteris turi du branduolius , tai iš principo tas pats, lyg jis turėtų du atskirus procesorius. Fiziniai branduoliai pasiekia kur kas geresnius greičio rodiklius, nei virtualūs branduoliai.

Turbo Boost technologija

Įsivaizduokite, kad naudojate nešiojamą kompiuterį, ir jums itin aktualu, kad jis būtų labai greitas, ir tuo pačiu galėtų ilgas valandas veikti neprijungtas prie elektros tinklo.

Tam Intel naudoja Turbo Boost technologiją. Pavyzdžiui, naudojate procesorių, kurio įprastas taktinis dažnis – 2.00 GHz, ir su Turbo Boost jis gali pasiekti 2.80 GHz dažį. Vadinasi, kad jei šiuo metu nežaidžiate, ar nedirbate su sudėtingomis programomis, procesorius taupo energiją, ir veikia iki 2.0 GHz greičiu. Jei įsijungiate daug resursų naudojantį žaidimą, esant reikalui prlcesorius gali veikti ir iki 2.80 GHz dažniu. Procesorius veiks daug greičiau, tačiau sunaudos ženkliai daugiau energijos.

Procesoriaus laikinos atminties dydis (cache)

Dar vienas itin svarbus kompiuterio parametras – laikinos atminties dydis. Laikinoji kompiuterio atmintis veikia labai panašiai, kaip kompiuterio darbinė atmintis – joje laikomi šiuo metu skaičiavimams reikalingi duomenys. Taigi taisyklė galioja ta pati – kuo atminties daugiau, tuo geriau.

Intel i3 procesoriai

intel i3 procesoriai

i3 serijos procesoriai – patys pigiausi ir paprasčiausi i serijos gaminiai. Senesnieji i3 procesoriai turi po 2 fizinius branduolius , ir 2 virtualius. Tik kai kurie naujausių kartų i3 procesoriai turi po 4 fizinius branduolius, tačiau yra vienas niuansas – tam, kad jie netaptų pernelyg greiti, ir neaplenktų brangesnių i5, juose atsisakyta virtualių branduolių.

Dar du trūkumai, lyginant su i5 ir i7 serijos procesoriais – i3 serija netuti ansčiau minėtos Turbo Boost technologijos, ir juose yra mažiau procesoriaus laikinosios atminties (cache).

Vidi šie kompromisai nereiškia, kad i3 procesoriai yra prasti. Jie tiesiog skirti lengvesnėms užduotims – ofiso darbams (darbui su dokumentais), pramogoms internete (nesudėtingi žaidimai, youtube ir t.t.), visiems kitiems kasdieniams darbams su kompiuteriu.

Intel i5 procesoriai

intel i5 procesoriai

i5 serija – galima sakyti aukso viduriukas visoje i procesorių gamoje. Nemaža dalis jų neturi virtualių branduolių, tačiau dažniausiai turi didesnį veikimo dažnį nei i3, gali turėti daugiau fizinių beanduolių, visi palaiko Turbo Boost technologiją, ir turi daugiau laikinosios atminties.

Taigi tos pačios kartos i5 procesoriai pranašesni už i3. Jie labiau tinka žaidimams ir sudėtingesniems darbams – vaizdo ir garso apdorojimui, CAD tipo programoms. Papildomi resursai aišiai juntami ir paprastesniuose darbuose.

Intel i7 procesoriai

intel i7 procesoriai

i7 serija – sparčiausi įprastos serijos procesoriai. Jie turi daugiausiai fizinių branduolių, daugiausiai virtualių branduolių, turi didžiausią laikinąją atmintį, ir palaiko Turbo Boost technologiją.

Šie procesoriai skirti dirbti su keletu sudėtingų užduočių vienu metu. Jei reikalingas greitas procesorius sudėtingiems skaičiavimams, žaidimų transliavimui (streaminimui), aukštos raiškos vaizdo apdorojimui, šie procesoriai – kaip tik tam.

Intel i9 serijos procesoriai

intel i9 procesoriai

Prieš keletą metų i seriją papildė dar viena nauja procesorių gama – i9. Tai nėra įprasta serija – jie gerokai brangesni, turi įspūdingus kiekius branduolių ir spartinančios atminties. Nors juos galima įsigyti kasdieniam naudojimui, tačiau pagal kainą, naudojamą elektros energijos kiekį ir technines galimybes jie labiau skirti darbo stotims, itin sudėtingų animacijų ar kitų nekasdien maudojamų skaičiavimų darbams atlikti.

Ką reiškia prie Intel i serijos procesorių esančios raidės

Neretai i serijos procesorių modeliai turi po vieną ar daugiau raidžių. Pavyzdžiui – i5 2500k, ar i7-6920hq. Ką reiškia šios raidės:

  • Q – šis žymėjimas naudojamas senesnių kartų procesoriuose, ir reiškia, kad procesorius yra 4 branduolių.
  • H raidė. Visi i serijos procesoriai turi integruotus vaizdo apdorojimo procesorius. H reiškia, kad procesorius turi greitesnį vaizdo procesorių nei tie i serijos procesoriai, neturintys šio žymėjimo.
  • G raidė, paprastai randama nešiojamų kompiuterių procesoriuose , nurodo, kad kartu su procesoriumi yra įdiegtas ir atskiras vaizdo procesorius (loaudiškai tariant, atskira vaizdo plokštė)
  • K reiškia, kad procesorius yra „neužrakintas” – jį galima spartinti iki didesnio dažnio, nei nurodyta jo techninėse charakteristikose.
  • T raidė stacionarių kompiuterių procesorių modeliuose reiškia, kad procesorius optimizuotas kuo mažesniam energijos suvartojimui.
  • Y raidė naudojama senesniuose nešiojamų kompiuterių procesoriuose. Ji reiškia, kad procesorius naudoja mažiau energijos, dėl to turėtų ženkliai ilgiau laikyti baterija.
  • U raide žymimi naujesni nešiojamų kompiuterių procesoriai, taupantys energiją.

Norite sužinoti koks procesorius yra jūsų kompiuteryje? Tai galite sužinoti čia.

Žymos:

Įrašo “Kuo skiriasi Intel i3, i5 ir i7 procesoriai, ir kaip teisingai pasirinkti tinkamą” komentarų : 1

  1. ricardasbbb@gmail.com

    Super. Konkrečiai paprastai suprantamai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *