Pradžia » Kompiuteriai » Ką pasirinkti – stacionarų ar nešiojamą kompiuterį (mokslams ir darbui)

Ką pasirinkti – stacionarų ar nešiojamą kompiuterį (mokslams ir darbui)

Jei paklausite savo vaikų, kokio jie nori naujo kompiuterio, jų atsakymo sulauksite greičiausiai akimirksniu – žinoma, kad nešiojamo. Bet ar visur jis tikrai tinkamas? Ir kodėl vis dar gaminami (iš pažiūros) ne tokie patogūs stacionarūs kompiuteriai? Šis trumpas straipsnis turėtų padėti į tai atsakyti.

Skirtumai tarp nešiojamo ir stacionaraus kompiuterio

Stacionarūs kompiuteriai nevisada būna greitesni už nešiojamus. Tačiau kainos ir techninių parametrų santykis visada yra stacionaraus kompiuterio pusėje. Taigi jei jums svarbiausia – kaina, stacionarus kompiuteris visada yra geresnis pasirinkimas.

Ir tai ne vien dėl to, kad stacionarų kompiuterį galite nupirkti pigiau. Stacionarų kompiuterį yra kur kas pigiau remontuoti ir atnaujinti – jį lengviau išardyti, galima keisti ar atnaujinti daugiau dalių nei nešiojamame kompiuteryje. Nekalbant apie tai, kad jį kur kas paprasčiau išvalyti, kai prisikaupia dulkių. Visi šie privalumai netinka viskas-viename (all-in-one) tipo stacionariems kompiuteriams – jie dažniausiai remontuojami ir atnaujinami ne ką lengviau nei nešiojami.

Nešiojamo kompiuterio privalumai – jis… nešiojamas. Gali nusinešti ir naudoti bet kur, neapsikrauni laidais ir nemažu kiekiu technikos, gali kurį laiką naudotis ir ten, kur nėra elektros energijos. Dažnai tai yra privalumas, apsprendžiantis viską, bet ne visur.

Stacionarus ar nešiojamas kompiuteris darbe

Jei dirbate tokį darbą, kuriame daugiau laiko praleidžiate keliaudami ar judėdami iš vieno įmonės padalinio į kitą, ar darbus tęsiate ir namuose, tuomet be jokių abejonių jums reikalingas nešiojamas kompiuteris.

Bet jei praktiškai visą laiką praleidžiate prie darbo stalo, tuomet stacionarus kompiuteris turi savo privalumų. Didelis monitorius akių lygyje ir klaviatūra yra kur kas patogiau, nei į vieną vietą „suspaustas” nešiojamas kompiuteris – ergonomiškai kur kas geresnis sprendimas yra stacionarus kompiuteris. Patogesnė darbo vieta, sveikesnė nugara, o aukštos raiškos didelis monitorius leidžia patogiau ir greičiau atlikti daugelį užduočių.

Nešiojamas ar stacionarus kompiuteris mokslams

Jei kompiuteris reikalingas studentui, kuriam reikia nešiotis kompiuterį kaip mokslo, darbo priemonę, tuomet viskas labai paprasta – tinkamas tik nešiojamas kompiuteris.

nešiojamas kompiuteris mokslams

Tačiau jei renkatės kompiuterį moksleiviui (ypač – jaunesniam), tuomet reikėtų gerai pagalvoti prieš įsigijant kompiuterį. Nešiojamas kompiuteris gali lengvai išslysti iš rankų, o remontas gali būti labai brangus arba apskritai finansiškai nebenaudingas. O vaikai mėgsta nešiotis kompiuterius ten kur reikia, ir ten kur nelabai reikia. Nešiojamą kompiuterį galima greitai perkaitinti, palikus ant lovos ar kitų minkštų paviršių. Nekalbant apie tai, kad paprastai jie neatsparūs nei arbatai, nei saldumynams. Stacionaraus kompiuterio klaviatūrą kur kas lengviau ir pigiau pakeisti, nei suremontuoti nešiojamą kompiuterį. Nesakau ir nelinkiu, kad taip nutiktų, bet visgi būna.

Dar reikėtų nepamiršti darbo, mokymosi patogumo. Kaip jau minėta, stacionarus kompiuteris kur kas patogesnis ergonomiškai – prie jo dirbant paprasčiau išlaikyti teisingą laikyseną, ir tuo pačiu kiek mažiau kenčia akys. Taip pat ir disciplina ugdoma – kai vaikas turi savo darbo vietą, o ne guli lovoje ruošdamas (kartais) pamokas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *