Pradžia » Internetas » Google saugo jūsų naršymo istoriją. Kaip tai kontroliuoti?

Google saugo jūsų naršymo istoriją. Kaip tai kontroliuoti?

Pastaruoju metu internete vis daugiau rašoma apie tai, kad Facebook, Google ir kitos svetainės renka, saugo, ir netgi prekiauja apie jus pasiekiama informacija – naršymo istorija, pomėgiais, aplankytomis vietomis, ir t.t. Galima sakyti, kad vartotojai šią informaciją atiduoda savo noru – sutikdami su Google, Facebook ir kitų svetainių bei elektroninių paslaugų naudojimo sąlygomis.

Google saugo labai didelį kiekį informacijos apie kiekvieną, kuris naudojasi Google paieška, Gmail, ir kitomis kompanijos paslaugomis, tačiau bent dalį to leidžia kontroliuoti. Štai kaip peržiūrėti, ištrinti naršymo istoriją, ir bent iš dalies apriboti šios informacijos rinkimą.

Kur peržiūrėti Google saugomą naršymo istoriją

Jei interneto naršyklėje esate prisijungę prie Google paskyros, arba išmaniajame telefone naudojatės Google paskyra, tuomet tereikia įsijungti svetainę Google My Activity ( https://myactivity.google.com/myactivity ), ir visą Google išsaugotą informaciją apie jūsų naršymo istoriją pamatysite vienoje vietoje.

kaip peržiūrėti Google išsaugotą naršymo istoriją

Panašiai kaip interneto naršyklės saugo neseniai aplankytų svetainių sąrašą, Google analogiškai saugo visą naršymo bei paieškų istoriją. Matoma, kada ir koks konkretus puslapis aplankytas (pavyzdžiai matomi nuotraukoje).

Norite daugiau informacijos? Paspaudus nuorodą Details bus matoma kokia interneto naršykle tuo metu naudojotės, kokia jūsų naudojama operacinė sistema, ir iš kur patekote į nurodytą svetainę.

Google naršymo istorija


Kaip ištrinti Google saugomą jūsų naršymo istoriją

Jei norite ištrinti Google jau išsaugotą informaciją apie jūsų naršymo internete istoriją, Google My Activity svetainės kairėje pusėje spauskite nuorodą Delete activity by.

Atsidariusiame lange ties Delete by date rinkitės All time (ištrinti per visą laiką sukauptą informaciją), ir spauskite žemiau esantį mygtuką Delete.

Google ištrinti naršymo ir paieškos istoriją

Paveikslėlyje taip pat matomas pasirinkimas All products. Pasirinkus All products bus ištrinta visa istorija iš naršyklių, Youtube paieškos sistemos, Android, reklamų, Gmail peržiūrėtos informacijos ir t.t. Jei norite, kad būtų pašalinta informacija tik iš kažkurios minėtos sistemos, vietoje All products išsirinkite tik tai, ką tuo metu norite pašalinti.

Ką padaryti, kad Google saugotų mažiau informacijos apie jus

interneto svetainių hostingas

Apriboti informacijos rinkimą galite kairėje lango pusėje pasirinkę Activity Controls.

google privatumo nustatymai

Atsidariusiame lange galite pasirinkti:

  • Web & App activity. Jei šis nustatymas įjungtas, Google saugos naudojimo informaciją iš Google, ir su ja susijusių programėlių (paieška, žemėlapiai, ir t.t.).
  • Include Chrome history and activity from sites, apps and devices that use Google services. Jei šis nustatymas aktyvuotas, Google saugos naršymo istoriją ir kitą naudotojo informaciją iš Chrome naršyklės, ir joje įdiegtų įskiepių.
  • Location history. Aktyvuotas šis nustatymas perduos Google informaciją apie tai, kur lankotės (informacija gaunama iš išmaniajame telefone esančių GPS įrenginių ir kitų Google servisų). Šio nustatymo visam laikui neleidžiama išjungti, leidžiama tik laikinai sustabdyti (paused).
  • Device Information. Kontaktai, kalendorius, ir kita informacija, gaunama iš išmaniųjų įrenginių (planšetiniai kompiuteriai, išmanieji telefonai ir pan.). Taip pat išjungiama tik laikinai.
  • Voice & Audio Activity. Informacija, gaunama iš programėlių ir skaitmeninių asistentų, kurie reaguoja į balso komandas (pvz. OK Google). Išjungiama laikinai.
  • YouTube Search History. Saugoma jūsų vaizdo klipų paieškos Youtube svetainėje istorija.
  • YouTube Watch History. Saugomas Youtube peržiūrėtų vaizdo klipų sąrašas.

Visos šios informacijos rinkimą galima bent iš dalies apriboti.

Derėtų nepamiršti, kad atjungus visus šiuos informacijos rinkimo būdus galite pastebėti ir neigiamų efektų. Naršymo ir paieškos istorija padeda Google jums rodyti tikslesnius paieškos rezultatus bei rodyti tikslingesnes reklamas. Taigi reklamos ir pasiūlymai iš Google taptų ne tokie tikslūs, kaip esate įpratę.

wordpress interneto svetainės

Žymos:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *