Pradžia » Naudingos programos ir svetainės » Google paieškos sistema – kaip ją naudoti efektyviau

Google paieškos sistema – kaip ją naudoti efektyviau

google-paieska

Ko gero kiekvienas, dažnai dirbantis prie kompiuterio, kasdien bent keletą kartų ieško informacijos google paieškos sistemoje. Nors ši sistema yra gana tiksli, kartais gali prireikti susiaurinti paieškos rezultatus. Tam yra keletas naudingų ir paprastų „triukų”.

Jei norite išvengi konkretaus žodžio paieškos rezultatuose

Pavyzdys: norite ieškoti informacijos apie sūrį, tačiau nenorite, kad paieškoje nebūtų įtraukta informacija apie varškės sūrį. Tuomet prieš norimą vengti žodį reikia pridėti simbolį „-„. Tuomet paieška turėtų atrodyti taip: -varškės sūris .

Nebūtina rašyti pilnų sakinių

Pavyzdys: norite nusipirkti pakrovėją telefonui Samsung Galaxy S3. Dažnai tenka matyti kaip žmonės rašo panašias frazes taip: kur nusipirkti Samsung Galaxy S3 pakrovėją? Nors atrodo, kad užklausa logiška, tačiau interneto parduotuvės ar skelbimų svetainės tokių sakinių savo turinyje neturi. Geresni rezultatai bus, jei ieškosite tiesiog Samsung Galaxy S3 pakrovėjas – būtent taip aprašomi prekių pavadinimai. Ne klausimais, o konkrečiomis frazėmis ar pavadinimais.

Kaip ieškoti tik konkrečios frazės

Jeigu google paieškos sistemos pagalba internete norite rasti paminėtą konkrečią frazę, ją reikia įvesti tarp kabučių (pavyzdžiui – „google paieškos sistema – kaip ją naudoti efektyviau”). Tuomet pirmuose rezultatuose matysite ne rezulatatus su panašiomis frazėms, bet su būtent su ta, kurią nurodėte tarp kabučių.

Naudokitės išplėstine paiešką – Advanced search

Advanced search galima įjungti google svetainėje paspaudus ant mygtuko Google Advanced Search ir tuomet pasirinkus atitinkamą meniu punktą. Advanced Search leidžia vienoje paieškoje įtraukti žodžius, kurių norite ieškoti, taip pat įtraukti tuos, kurių neturi būti rezultatuose, pasirinkti kokios kalbos turinyje turėtų būti ieškoma informacija, kokiame regione ieškoti ir keletas daugiau paieškos filtrų.

Ką dar moka google?

Dar verta paminėti, kad google galima naudoti ir kaip kalkuliatorių. Suvedus į paieškos langelį aritmetinį veiksmą, google „įjungia” skaičiuotuvą ir atvaizduoja gautus rezultatus.

google skaičiuotuvas

 

Vis dar nerandate informacijos?

Jei neradote reikiamos informacijos google paieškos sistemoje, dar verta išbandyti ir kitas alternatyvas. Populiariausios ir panašiai naudjamos – Yahoo, Ask.com, Bing.

Žymos: