Pradžia » Naudingos programos ir svetainės » Facebook kalbos ir privatumo nustatymai – kaip juos pakeisti

Facebook kalbos ir privatumo nustatymai – kaip juos pakeisti

Greičiausiai ne vienam teko turėti didesnių ar mažesnių nemalonumų ar nesusipratimų, keliant savo asmeninę informaciją į Facebook socialinį tinklą – ne visada naudinga, kad visi viską matytų ir žinotų. Čia rasite keletą Facebook privatumo nustatymų, kuriuos galite pakeisti vos per keletą sekundžių, jei norite apriboti tai, ką Facebook tinkle mato jūsų draugai ar kiti profilio lankytojai.

Kur rasti Facebook nustatymus

Privatumo, kalbos pakeitimo ir visus kitus pagrindinius Facebook nustatymus galite rasti Settings (liet. Nustatymai) puslapyje. Norint patekti į nustatymų puslapį, viršutinės Facebook juostos dešinėje pusėje spauskite vernelę, ir rinkitės Settings.

facebook nustatymai

Kaip pakeisti Facebook kalbą

Norint pakeisti Facebook kalbą į lietuvių, nustatymų puslapyje rinkitės Language, ir ties nustatymu What language do you want to use Facebook in? spauskite Edit. Atsidariusio lango viršuje pasirinkite Lietuvių.

kaip pakeisti facebook kalbaNe visa informacija Facebook svetainėje gali būti lietuviška. Kai kurie nustatymai visvien liks angliški. Tačiau jei rusų ar kita kalba jums geriau pažįstama nei anglų, tuomet kiek žemiau matomame lauke Show Facebook in this language if your first language is not available rinkitės kitą norimą kalbą vietoje anglų. Atlikę pakeitimus spauskite Save Changes, ir kalba bus iš karto pakeista.

Facebook privatumo nustatymai

Didžioji dalis Facebook nustatymų yra puslapyje Nustatymai. Tačiau jie išdėstyti ne vienoje skiltyje.

Jei norite, kad naujus jūsų Facebook įrašus matytų tik draugai

Jei norite, kad nuo šiol dedamus įrašus matytų ne visi, o tik draugai, tuomet jums reikalingas nustatymų puslapio skiltyje Privatumas esantis nustatymas Kas gali matyti Jūsų ateities įrašus. Ties juo spauskite mygtuką Redaguoti, ir iš standartinio pasirinkimo Viešas pakeiskite į Draugai, Draugai išskyrus… (galėsite nurodyti, kuriems draugams įrašų nerodyti) ar kitą nustatymą.

facebook apriboti privatumą

Jei reikia, šį nustatymą galite pakeisti kiekviename naujai kuriamame įraše, prieš paspaudžiant mygtuką Paskelbti.

Jei norite, kad senus jūsų įrašus matytų tik draugai

Jei norite, kad visi iki šiol sukurti jūsų įrašai būtų prieinami ne visiems, tai galite pakeisti vieno mygtuko paspaudimu. Tuomet senus jūsų įrašus matytų tik draugai, o draugų draugams ir visiems kitiems jie būtų nematomi.

Tai galite padaryti Privatumas skiltyje ties Limit the audience for posts you’ve shared with friends of friends and Public paspaudę Limit Past Posts. Tuomet rinkitės Apriboti ankstesnius įrašus.

facebook paslepti senus irasus

Reikia nepamiršti, kad pakeitus šį nustatymą grąžinti viską į pradinę būseną vienu mygtuko paspaudimu galimybės nebus.

Jei norite apriboti kas gali kviesti jus į draugus

Jei nusibodo įkyrūs nepažįstamų žmonių kvietimai draugauti Facebook tinkle, galite nustatyti, kad jums kvietimus galėtų siųsti tik draugų draugai. Šis nustatymas taip pat yra nustatymų puslapio skiltyje Privatumas. Ties nustatymu Kas gali Jums siųsti kvietimus draugauti? spauskite Redaguoti, ir Visi pakeiskite į Draugų draugai.

facebook isjungti kvietimus draugauti

Ten pat dar galite nustatyti:

  • kas gali matyti jūsų draugų sąrašą (angl. who can see your friends list) – visi, draugai, tik jūs, ar norite susikurti unikalų nustatymą.
  • kas gali jus rasti pagal Facebook nurodytą el. pašto adresą.
  • kas gali jus rasti pagal Facebook nurodytą tel. numerį.
  • ar gali Google ir kitos paieškos sistemos rodyti jūsų Facebook profilį paieškos rezultatuose.

Jei norite apriboti kas matys jūsų asmeninę informaciją

Jei norite, kad jūsų paskyroje nebūtų matomi asmeniniai duomenys, tokie kaip elektroninio pašto adresas, telefono numeris, kur mokotės, kur gyvenate ir t.t., kiekvieną iš jų galite paslėpti.

Atsidarykite savo Facebook profilį, ir lange Įvadas (angl. About), ten kur matoma norima pakeisti asmeninė informacija, užeikite su pele ir pasirinkite Redaguoti.

facebook paslepti asmenine informacija

Atsidarys didelis sąrašas skilčių. Pasirinkite norimą paslėpti nustatymą, ir tuomet rinkitės Redaguoti.

facebook paslepti arba redaguoti asmenine informacija

Atsidariusiame lange pakeisti matomumą Viešas į bet kurį kitą – kad būtų matoma tik draugams, tik jums, arba galite susikurti savo taisyklę kam ši informacija turėtų būti matoma (nustatymas Pasirenkama).

facebook asmenine informacija

Jei nenorite, kad kiti rašytų ant jūsų Facebook sienos

Jei jus erzina, kai draugai rašo ant jūsų Facebook paskyros sienos, galite neleisti to daryti. Jums reikia įsijungti Facebook nustatymų puslapį, ir skiltyje Tagging and Timeline ties Who can post on your timeline paspausti Redaguoti. Nustatymuose pasirinkite Tik aš, ir nuo šiol ant savo sienos galėsite rašyti tik jūs.

neleisti draugams rasyti ant facebook sienos

Jei nenorite, kad kiti jus tag’intų

Deja, uždrausti jus tag’inti/pažymėti šiuo metu Facebook neleidžia. Tačiau jei nenorite, kad draugams jus pažymėjus tai nepasimatytų ant jūsų Facebook sienos, galite Tagging and Timeline nustatymų skiltyje įjungti šį apribojimą. Ties Who can see posts you’re tagged in your timeline spauskite Redaguoti, ir pasirinkite nustatymą Tik aš.

facebook taginimo nustatymai

Kaip užblokuoti draugus ar kitus asmenis nuo savo Facebook profilio

Jei norite užblokuoti draugą ar bet kurį kitą Facebook narį nuo galimybės peržiūrėti jūsų Facebook profilį, įsijunkite norimo blokuoti nario puslapį, ir po jo nuotrauka paspaudus mygtuką […] rinkitės Blokuoti.

facebook blokuoti drauga

Kiti Facebook profilio nustatymai

Šiame straipsnyje radote nemažą dalį Facebook privatumo nustatymų. Jei visgi čia neradote kokio nors specifinio nustatymo, patikrinkite Nustatymai puslapį – jame yra ir daugiau, rečiau naudojamų nustatymų, kurie jums galėtų būti aktualūs.

Žymos:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *