Pradžia » Išmanieji telefonai » Ar mobiliųjų telefonų nuotraukos prilygsta fotoaparatų?

Ar mobiliųjų telefonų nuotraukos prilygsta fotoaparatų?

Nors anksčiau net ir smagiausių kelionių akimirkas fiksuodavome pasitelkę fotoaparatus, dabar mobilioji fotografija pasiekė neregėtas aukštumas. Ženkliai pagerėjusi nuotraukų kokybė ir plačios galimybės priverčia pagalvoti, ar vis dar verta pirkti atskirą fotoaparatą. Jei tokių dvejonių kyla ir Jums, siūlome susipažinti su šių įrenginių palyginimu: jis turėtų padėti priimti sprendimą.

Jutikliai

Tai – vienas esminių elementų, užtikrinantis aukštos kokybės vaizdus. Nors išmaniųjų telefonų jutikliai sparčiai tobulėja, dažniausiai net ir mažesni, pavyzdžiui, kompaktiniai fotoaparatai gali pasiūlyti didesnius jutiklius, tad automatiškai jų siūlomi rezultatai yra geresni. Tiesa, jeigu ketinate fiksuoti saulėtas atostogų akimirkas, išmaniųjų telefonų kameros bus daugiau, nei pakankamos, tačiau jeigu planuojate fotografuoti esant prastesniam apšvietimui ar norite labai detalių vaizdų, tai sugebės ne kiekvienas telefonas.

fotografijos su išmaniuoju telefonu

Automatinis fokusavimas

Daugelyje fotografijos žanrų patikima automatinio fokusavimo sistema yra puikių kadrų garantas – ypač tuomet, jeigu norite užfiksuoti gatvės, laukinės gamtos ar kitus judančius vaizdus. Išmanieji telefonai šiuo klausimu ženkliai patobulėjo – daugelis jų turi veido atpažinimo funkciją ir leidžia pasirinkti fokusavimo tašką. Tačiau kol kas jiems sunkiai sekasi pasivyti fotoaparatus: tuo labiau, kad naujausi jų modeliai yra aprūpinami dirbtinio intelekto sprendimais.

Objektyvai

Dauguma aukštesnės klasės išmaniųjų telefonų nugarėlėse turi bent tris objektus, o flagmanai jų gali pasiūlyti ir daugiau. Dažniausiai galima rasti standartinį, itin platų ir teleobjektyvą – tokia sistema suteikia daugiau lankstumo norint užfiksuoti skirtingus vaizdus. Tačiau sisteminiai ir veidrodiniai fotoaparatai turi keičiamus objektyvus: nors komfortas naudojantis jais yra mažesnis, pritaikius objektyvą atitinkamai fotografijos rūšiai, galima pasiekti dar įspūdingesnių rezultatų. 

Naudojimo patogumas

Šis aspektas yra labai individualus ir priklauso nuo to, kaip Jūs suprantate patogumą. Viena vertus, fotoaparatai turi daug išorinių valdiklių, leidžiančių patogiai keisti daugybę nustatymų. Be to, neturime galimybės žiūrėdami filmus ar kitą vaizdinį turinį iškrauti jų baterijos. Kita vertus, išmanieji telefonai visuomet yra su mumis, tad pastebėję kvapą gniaužiantį kadrą, iš karto galėsite jį užfiksuoti. Tačiau visus nustatymus keisite tame pačiame ekrane – tai gali būti ir trūkumas, ir privalumas.

Dydis

Dabar prekyboje galima rasti pakankamai kompaktiškų fotoaparatų, kurie bus lengvi, tačiau galės pasiūlyti solidžią vaizdo kokybę. Visgi, šiuo atveju jie vis vien nusileidžia išmaniesiems telefonams, kuriuos patogiai galima įsidėti net ir į kišenę. Tokį jų privalumą ypač įvertinsite keliaudami.

Filmavimo galimybės

Ties šiuos aspektu būtų galima dėti lygybės ženklą. Tiek išmanieji telefonai, tiek ir fotoaparatai gali būti pritaikomi filmavimui – dažniausiai siūloma 4K vaizdo raiška, o modernesni prietaisai siūlo net 8K rezoliuciją. Be to, abiejų tipų prietaisuose galima rasti papildomų naudingų funkcijų ir parametrų, tačiau norint juos išnaudoti fotoaparatuose, kartais gali prireikti ir tam tikrų žinių.

Ryšių palaikymas

Beveik visuose šiuolaikiniuose fotoaparatuose yra integruotas WiFi arba Bluetooth ryšys – pasitelkus juos, efektyviai galima perkelti nuotraukas į išmanųjį telefoną. Žinoma, jeigu vaizdus užfiksavote naudodamiesi juo, šį žingsnį galima praleisti ir iš karto pasidalinti nuotraukomis su draugais. Visgi, jeigu prieš tai darydami mėgstate vaizdus gerai peržiūrėti ir pakoreguoti, šis aspektas nebus toks svarbus.

Kaina

Tiek tarp telefonų, tiek ir tarp fotoaparatų galima rasti skirtingai kainuojančių įrenginių. Skirtumas tas, kad telefonas mums yra reikalingas bet kokiu atveju, tad investavus šiek tiek daugiau, galima mėgautis ir įspūdingomis kameros galimybėmis. Tačiau lygiai taip pat galima pasirinkti paprastesnį telefoną ir likusius pinigus paskirti kokybiškam fotoaparatui – platų veidrodinių modelių pasirinkimą atrasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Akivaizdu, kad privalumų nestokoja nei išmanieji telefonai, nei fotoaparatai, tad reikės pagalvoti, kokios savybės Jums yra pačios svarbiausios. Jei nuspręsite rinktis fotoaparatą, telefoną galima pritaikyti ir kitoms reikmėms. Pavyzdžiui, CAT telefonai puikiai tinka tuomet, kai reikia tvirto ir atsparaus modelio darbinėms reikmėms – iš arčiau su jais susipažinsite paspaudę ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/foto-gsm-mp3/mobilieji-telefonai/f/cat.

Žymos:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *