Pradžia » Techninė įranga » Aplaistėte kompiuterį? Štai ką reikėtų daryti

Aplaistėte kompiuterį? Štai ką reikėtų daryti

Ko gero daugelis žmonių, kurių darbo vieta yra prie kompiuterio (ar tiesiog mėgsta skaityti rytines naujienas internete), šalia kompiuterio laiko ir kavos puodelį. Turbūt nebus naujiena, bet skysčiai ir kompiuterinė technika nelabai dera vienas šalia kito. Tačiau jeigu aplaistėte kompiuterį, tai dar nebūtinai reiškia dideles išlaidas, jei sureaguosite greitai.

Ką daryti, jei aplaistėte kompiuterį

Jeigu kava, vandeniu, ar kitais skysčiais aplaistėte stacionaraus kompiuterio klaviatūrą, tai nebus didelė katastrofa. Atjunkite klaviatūrą nuo kompiuterio, apverskite, ir leiskite jai išdžiūti – palaikykite bent keletą valandų apverstą šiltoje ir sausoje vietoje. Kai skysčiai išbėgs ar išdžius, paspaudykite mygtukus ir įsitikinkite, kad jie nėra sulipę, užstrigę, ar kitaip pažeisti. Jei išdžiūvus panašu, kad viskas daugiau-mažiau tvarkoje, galite jungti klaviatūrą ir išbandyti. Jei visgi matote, kad klaviatūra jūsų neklauso, teks nusipirkti naują.

Kas kita, jei išpilsite skysčius ant nešiojamo kompiuterio. Pirmas dalykas, kurį turėtumėte padaryti, tai kompiuterį išjungti. Jei apliejote kompiuterį, ir matote, kad jis vis dar veikia, kuo skubiau jį išjunkite – ne per Windows ar kitos operacinės išjungimo funkcijas (Shut Down), o kompiuterio įjungimo / išjungimo mygtuku.

kompiuterio įjungimo mygtukas

Bet kuris kompiuteris išsijungs keletą sekundžių palaikius įjungimo/išjungimo mygtuką. Jei matote, kad mygtukas ar jūsų rankos šlapios, išjungimui pasinaudokite sausu rankšluosčiu ar kitu panašiu sausu ne metaliniu daiktu. Kuomet kompiuteris išsijungs, kuo skubiau atjunkite nuo jo visus papildomai prijungtus įrenginius – išorinius kietuosius diskus, USB atmintines, peles, būtinai – kompiuterio pakrovėją. Apverskite kompiuterį, išimkite bateriją. Padėkite kompiuterį apverstą kuo gulsčiau ant sauso paviršiaus šiltoje patalpoje, ir leiskite skysčiams išgaruoti ar kitaip pasišalinti iš kompiuterio.

Nešiojamų kompiuterių apatinėje dalyje dažniausiai yra bent keletas dangtelių, kuriuos galima nesunkiai nuimti atsukus varžtą ar du. Jei tik yra galimybė, vertėtų juos nuimti. Jei po dangteliais slepiasi nesunkiai išimamas kietasis diskas, atminties moduliai, būtų gerai išimti ir juos. Kitaip tariant, geriau nuimti ir išimti viską, kas įmanoma.

Jei kompiuterį apliejote vandeniu, ir kompiuteris vos apliejus veikė toliau, daug šansų, kad po keleto valandų vandeniui išdžiūvus ir sudėjus detales atgal į vietas kompiuteris veiks kaip ir iki šiol veikė. Jei apipylėte kompiuterį nedideliu kiekiu kavos, greičiausiai kompiuteriui reikės tik naujos klaviatūros. Visgi jei išliejote ant kompiuterio didesnį kiekį kavos, pieno, limonado ar alkoholio (arba kompiuteris apliejus išsijungė ar jaučiasi svilėsių kvapas), geriau nieko nelaukę pristatykite kompiuterį į specializuotą kompiuterių servisą, ir patys nei nebandykite jo jungti. Jei ant pagrindinės plokštės liks nuosėdų ar paviršius liks lipnus, net ir veikiančiam kompiuteriui gręsia rimti gedimai.

Žymos:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *