Pradžia » Naudingos programos ir svetainės » Kaip suinstaliuoti Telegram programėlę, ir kaip ja naudotis

Kaip suinstaliuoti Telegram programėlę, ir kaip ja naudotis

Telegram – viena iš populiariausių bendravimui skirtų programėlių. Ir ji šiek tiek kitokia, nei visos kitos dažnai naudojamos programėlės susirašinėjimams.

Nors Telegram programėle galima susirašinėti žinutėmis bei skambinti, ji turi unikalių privalumų:

 • per Telegram galima bendrauti didelėmis vartotojų grupėmis – iki 200 000 vartotojų vienoje grupėje
 • Telegram leidžia siųsti didelius failus – iki 2 GB dydžio
 • programėlė turi slapto susirašinėjimo funkciją – ja naudojantis ne tik neįmanoma perimti susirašinėjimo informacijos, bet jis dar ir susinakina, kai tik baigiate susirašinėjimą.
 • Telegram galima kurti savo kanalus, ir peržiūrėti kitų jau sukurtus kanalus. Juos kuria tiek individualūs naudotojai, tiek ir politinės, verslo, ar kitos komunikacija užsiimančios organizacijos, platinančios naujienas ir kitą informaciją.

Pradėkime nuo to, kaip įdiegti Telegram išmaniame Android sistemoje veikiančiame telefone.

Kaip telefone įsirašyti Telegram programėlę

Telegram galite parsisiųsti naudodami Google Play programėlę.

 • Atsidarykite programėlių sąrašą, ir susiraskite Google Play programėlę (liet. Play parduotuvė).
 • Paieškos lauke įrašykite telegram, ir iš pateiktų pasiūlymų pasirinkite patį pirmąjį – Telegram.
 • Spauskite Instaliuoti mygtuką, kad programėlė būtų įdiegta jūsų telefone.
kaip įsirayti Telegram programėlę telefone

Vos tik įdiegus programėlę ją atsidarykite. Spauskite Start Messaging.

Telegram programėlė paprašys suteikti jai leidimą skambinti ir tvarkyti skambučius. Spauskite Continue, ir leiskite tvarkyti skambučius.

Telegram diegimas telefone

Programelė Telegram vartotojų atpažinimui naudoja telefono numerį (taip pat, kaip ir Viber programėlė). Įveskite savo telefono numerį, ir spauskite rodyklės mygtuką ekrane.

Dar kartą patikrinkite, ar tikrai telefoną įvedėte teisingai, ir jei viskas teisinga, spauskite Yes.

Telegram paprašys leisti pasiekti telefono skambučių žurnalą. Spauskite Continue, ir leiskite prieiti prie skambučių žurnalo.

kaip įdietgti Telegramą telefone

Tuomet Telegram bandys paskambinti į jūsų telefoną – taip programelė automatiškai patvirtins, kad įvestas telefono numeris tikrai jūsų.

Jei per maždaug minutę nesulauksite skambučio, patvirtinimo kodas bus atsiųstas SMS žinute. Įveskite patvirtinimo kodą, kad programėlė jūsų telefone būtų aktyvuota.

telegram programėlės aktyvacija

Įvedus kodą, arba skambučiu aktyvavus programėlę, galėsite pradėti naudotis Telegram.

Kaip naudotis Telegram programėle

Kai programelė bus aktyvuota, ir suteiksite jai visus reikalingus leidimus, Telegram programėlėje atsiras visi jūsų telefone esantys kontaktai, kurie jau naudojasi Telegram.

kaip naudotis telegram programėle

Norėdami kam nors parašyti ar paskambinti, paspauskite ant bet kurio jau matomo adresato.

Jei norite parašyti tam, ko neturite kontaktuose, ar pradėti naują grupės pokalbį, spauskite apatiniame dešiniame kampe esantį rašymo mygtuką.

kaip naudotis telegramu

Pirmą kartą rašant žinutę Telegram paprašys suteikti galimybę pasiekti telefone esančius kontaktus. Spauskite Leisti (angl. Allow).

kaip bendrauti telegram programėle

Paspaudus prieš tai minėtą mygtuką turite tris galimybes:

 • galite pradėti naują grupės pokalbį – New Group. Grupės susirašinėjimai skirti tam, kad vienu metu galėtumėte susirašinėti su keliais draugais – visi matys tas pačias žinutes, galės keistis failais, ir galės vieni kitiems atrašinėti tame pačiame lange.
 • New Secret Chat leidžia bendrauti su kitu Telegram programėlės naudotoju slaptai. Galite susirasti norimą vartototoją pagal Telegram vardą. Viskas, ką rašysite ar siųsite Secret Chat pokalbyje bus pasiekiama tik jums, ir tam, su kuriuo bendrausite. Visiems kitiems šis pokalbis ir jame siunčiami failai bus nepasiekiami. Secret Chat režime Telegram programėlė užkoduoja visą pokalbyje esančią informaciją taip, kad jos nepavyktų pamatyti net ir tarpiniams interneto tiekėjams. Baigus Secret Chat pokalbį nei jūsų, nei to žmogaus, su kuriuo bendraujate, telefonuose nelieka jokių pėdsakų, kad bendravote.
 • New Channel režimas leidžia sukurti kanalą, kuriuo galite dalintis su draugais. Visi, kurie žinos kanalo pavadinimą, galės peržiūrėti jame esančią informaciją, bet į kanalą rašyti ir jį tvarkyti galėsite tik jūs.
telegram slaptas susirašinėjimas

Jei norite susirasti kitų žmonių jau sukurtus kanalus, galite pasinaudoti lango viršuje esančiu paieškos mygtuku:

 • įveskite norimą kanalo pavadinimą, arba susijusį žodį, pagal kurį norite ieškoti susijusių kanalų.
 • paieškos lauke pasirodys vienas ar daugiau susijusių kanalų.
 • paspaudus ant kanalo būsite automatiškai prie jo prijungti – matysite kanale esančią informaciją, tačiau patys į kanalą rašyti negalėsite.
kaip rasti telegram kanalus

Dabar pasižiūrėkime, kaip galite bendrauti su kitais telefone esančiais kontaktais:

 • pasirinkus bet kurį kontaktą galite iškart pradėti susirašinėjimą žinutėmis. Iš esmės taip pat, kaip rašydami SMS, ar bendraudami Messenger programėle.
 • norėdami skambinti Telegram programėlė, pasirinkus adresatą spauskite lango viršuje esantį skambinimo mygtuką (telefono ragelis).
 • Telegram programėlė leidžia atlikti ir vaizdo skambučius. Norėdami atlikti vaizdo skambutį per Telegram, adresato lango viršuje spauskite papildomo meniu mygtuką (trys vertikalūs taškai), ir atsidariusiame meniu rinkitės Video Call. Tame pačiame meniu lange galite išjungti susirašinėjimo garsus, atlikti paiešką susirašinėjimo lange, ištrinti istoriją, keisti spalvas, ar ištrinti susirašinėjimą (Delete chat).
susirašinėjimas telegram programėle

Kaip Telegram programėlėje pakeisti savo vartotojo vardą, ir vardą, matomą kitiems Telegram naudotojams

Vos tik įdiegus Telegrm programėlę galite įvesti unikalų vartotojo vardą, pagal kurį kiti Telegram vartotojai galėtų jus rasti.

Tai galite padaryti pagrindinio Telegram lango (ten, kur matote visus draugų vardus) viršuje paspaudę meniu mygtuką (trys horizontalūs brūkšniai), ir atsidariusiame lange užpildę lauką Username. Šį vartotojo vardą į paieškos lauką įvedę kiti Telegram naudotojai galės jus rasti.

Username laukas naudojamas rasti jus paieškoje. Tačiau Telegram taip pat leidia pakeisti ir jūsų vardą, kurį draugai mato draugų sąraše. Norėdami pakeisti šį vardą, nustatymų lange spauskite papildomo meniu mygtuką (trys vertikalūs taškai), ir atsidariusiame meniu rinkitės Edit name.

kaip sužinoti ar pakeisti telegram vartotojo vardą

Pakeitimai kitiems Telegram naudotojams bus matomi jau po kelių minučių.

Žymos:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *