Pradžia » Naudingos programos ir svetainės » Kaip kompiuteryje atidaryti .zip, .rar, .7z failų archyvus

Kaip kompiuteryje atidaryti .zip, .rar, .7z failų archyvus

Atsisiuntėte failus, suarchyvuotus 7z, ZIP, RAR ar kitu panašiu formatu, tačiau nežinote kaip atidaryti šį failų archyvą kompiuteryje? Su Visaipaprasta.lt sužinosite kaip per kelias minutes įdiegti šiuos failus atidarančią nemokamą programą, ir kaip suarchyvuoti ar išarchyvuoti failus.

Kuo ypatingi 7z, ZIP ir RAR failai

Įsivaizduokite, kad norite persiųsti kelis šimtus ar tūkstančius smulkių failų savo kolegai elektroniniu paštu. Failai nedideli, bet jų tiek daug, kad prikabinti kiekvieną failą elektroniniame laiške neatrodo gera mintis.

Tuomet į pagalbą galima pasitelkti failų archyvavimo programą. Pažymėsite visus reikalingus failus, ir paprašysite programos sudėti juos visus į vieną failą-archyvą. Tokiu atveju reikės elektroniniu paštu išsiųsti ne šimtus failų, o tik vieną failą – archyvą.

Tuo pačiu toks archyvas bus specialiais matematiniais algoritmais apdorotas taip, kad jis vienas užims mažiau vietos, nei visi failai, kuriuos suarchyvavote – be jokių nuostolių. Vienintelis dalykas, kurio reikės tiek jums, tiek jūsų kolegai, bus failų archyvavimo programa.

Labai svarbu: jei iš jums nežinomo elektroninio pašto gausite elektroninį laišką su prisegtu zip ar rar failu, greičiausiai tai bus archyvas su virusu. Nesisiųskite tokių failų į savo kompiuterį, nes jį galite užkrėsti virusu. Atidarinėkite zip, rar, 7z failus tik iš tų siuntėjų, kuriuos pažįstate.

Kokią programą naudoti, kad atsidarytumėte 7z, ZIP ir RAR failus

Kiekvienas failų archyvavimo formatas (zip, rar, 7z ir pan.) turi savo privalumų ir trūkumų. Paprasčiausias ir labiausiai žinomas formatas – ZIP.

Kaip atidaryti .ZIP failus kompiuteryje

ZIP archyvai vieni populiariausių, ir juos atidaryti gali Windows 7 ir naujesnės operacinės sistemos be jokios papildomos programinės įrangos. Tereikia paspausti dešinį klavišą ant ZIP formato failo, ir atsidariusiame meniu pasirinkti Extract All…

Kaip atidaryti (išarchyvuoti) ZIP formato failą
Kaip atidaryti (išarchyvuoti) ZIP formato failą

Atsidariusiame lange spauskite Extract mygtuką, ir tame pačiame kataloge, kuriame yra ZIP failas, bus sukurtas katalogas, kuriame matysite visus ZIP archyve patalpintus failus.

kaip windows atidaryti zip archyvą
Kaip išskleisti .ZIP archyvą kompiuteryje

Kokia programa atidaryti 7z, RAR failus

Paprasčiausias ir greičiausias būdas atidaryti 7z, RAR ir kitus archyvavimo failus – parsisiųsti mažą, nemokamą, bet labai paprastą naudoti 7zip programėlę. Ją galite parsisiųsti iš čia.

Bent šiuo metu svetainėje matomos kelios 7zip programėlės versijos. Jei norite turėti naujausią, rinkitės viršutinę 64-bit beta versiją. Visgi beta versija reiškia, kad programėlė visai nauja ir iki galo neištestuota, taigi tie, kuriems nepatinka mintis turėti vis dar testuojamą programą savo kompiuteryje, gali rinktis kiek žemiau esančias jau galutinai ištestuotas versijas.

Jei jūsų kompiuteris pagamintas per pastaruosius 10 metų, jūsų kompiuteriui tikrai bus tinkama 64-bit versija. Visgi jei naudojatės laaaabai senu, dar pries 2009 metus pagamintu kompiuteriu, rinkitės 32-bit programos versiją.

Didžiajai daliai skaitytojų turėtų puikiai tikti viršutinė 64-bit 7zip programėlės versija.

kaip kompiuteryje atidaryti 7z, rar failus

Atsisiuntus ir suinstaliavus 7zip programėlę kompiuteryje, spauskite dešinį pelės klavišą ant 7z ar RAR failo, ir rinkitės atsidariusiame meniu Show more Options.

kaip atidaryti 7z ar rar failą windows 11

Pasipildžiusiame meniu rinkitės 7-Zip > Extract to „[kažkoks pavadinimas]”.

kaip išarchyvuoti zip, 7zip, rar failus

Taip šalia suarchyvuoto failo bus sukurtas naujas katalogas su archyve buvusia informacija.

Kaip pačiam suarchyvuoti failus į ZIP, RAR ar 7z failų archyvą su 7zip programa

Išmokome kaip išpakuoti ZIP, RAR ir kitus failų archyvus, o dabar sužinosime kaip patiems sukurti tokį failų archyvą.

Greičiausiai jau parsisiuntėte ir įsidiegėte nemokamą 7zip programėlę, kaip tai aprašiau kiek aukščiau. Jei taip, tuomet sukurti failų archyvą patiems bus vienas juokas. Susidėkite visus failus, kuriuos norite suarchyvuoti, į vieną katalogą. Tame kataloge gali būti ne tik pavieniai failai, bet ir kiti failų katalogai. Tuomet pele ar klaviatūros pagalba juos visus pažymėkite, ir ant bet kurio iš jų spauskite dešinį pelės klavišą.

Atsidariusiame meniu, kaip ir anksčiau, rinkitės Show more options. Jei naudojate Windows 10 operacinę sistemą ar senesnę, galite iš karto pereiti prie sekančio žingsnio.

kaip kompiuteryje surachyvuoti failus į zip ar 7z formatą
Kaip suarchyvuoti failus

Papildytame meniu rinkitės 7-Zip > Add to „[kažkoks katalogo pavadinimas].zip”, jei norite failus suarchyvuoti ZIP formatu.

Jei norite failus suarchyvuoti 7z ar kitu formatu, rinkitės 7-Zip > Add to archive…, ir ten galėsite pasirinkti kitą norimą formatą. Visgi ZIP formatas – populiariausias, ir veikia praktiškai visuose kompiuteriuose.

kaip suarchyvuoti failus į zip ar 7z archyvą
Kaip suarchyvuoti failus į zip ar 7z archyvą

Suarchyvavus failus jų archyvo failą rasite tame pačiame kataloge, kur ir kūrėte failų archyvą.

Žymos:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *