Pradžia » Naudingos programos ir svetainės » Kas yra Viber, ir kaip pradėti juo naudotis

Kas yra Viber, ir kaip pradėti juo naudotis

Viber (sulietuvintai – vaiberis) – tai nemokama programėlė, skirta bendrauti žinutėmis, o taip pat ir skambinti – bendrauti garso ir vaizdo skambučiais.

Iš esmės Viber yra panaši į kitas bendravimui skirtas programėles – tokias kaip WhatsApp, Messenger, Skype. Tačiau yra ir šiek tiek skirtumų, dėl kurių ši programelė jau ne vienerius metus populiari visame pasaulyje.

Viber programėlę galima įsidiegti tiek į išmaniuosius telefonus su Android ar iOS sistemomis, tiek ir į kompiuterius su Windows, Linux ar Mac operacinėmis sistemomis.

Kuo Viber skiriasi nuo kitų bendravimui skirtų programelių

VIber visame pasaulyje išpopuliarėjo, ir vis dar yra plačiai naudojama programėlė dėl keleto priežasčių:

  1. Programėle labai paprasta naudotis – ne sudėtingiau, nei skambinti telefonu ar rašyti SMS žinutes.
  2. Kitaip nei daugelis kitų bendravimui skirtų programėlių, Viber nereikalauja susikurti vartotojo vardo, slaptažodžio, ar prisiregistruoti prie programėlės su elektroniniu paštu. Registracija ir vartotojo atpažinimas yra susietas su naudojamu telefono numeriu. Taigi kai telefone įdiegiate Viber programėlę, jūsų profilis būna sukuriamas automatiškai, įvedus telefono numerį.
    Šiuolaikiniuose išmaniuose telefonuose netgi nereikia įvedinėti SMS žinute gaunamo patvirtinimo kodo – Viber programėlė pati pasitikrina, ar telefono numeris priklauso jums.
  3. Viber buvo viena iš pirmųjų programėlių, pradėjusių naudoti end-to-end encryption duomenų kodavimo principą. Tai reiškia, kad kai parašote žinutę, ją galite perskaityti tik jūs, ir jos gavėjas. Jokios tarpinės grandys, tokios kaip interneto tiekėjai, negali sužinoti kokia informacija siunčiama – ją atkoduoti įmanoma tik informacijos gavėjo telefone. Taigi programėlė saugiai ir privačiai perduoda duomenis.
  4. Susirašinėjimas ir skambučiai bendraujantiems per Viber yra nemokami. Bendravimas vyksta internetu. Tačiau Viber taip pat siūlo įsigyti skambinimo planus World Call, kuriais galite skambinti į kitas šalis, net jei žmogus, kuriam skambinate, nenaudoja Viber arba neturi interneto. Kitaip tariant, galite pigiau skambinti telefonu į kitas pasaulio šalis per Viber programėlę.

Kaip parsiųsti Viber, ir pradėti juo naudotis išmaniajame telefone

Norėdami parsisiųsti Viber programėlę telefone su Android operacine sistema, programėlių sąraše įsijunkite Play Store (Play Parduotuvė), ir į paieškos laukelį įveskite žodį viber.

kaip įsirašyti viber

Rezultatų sąraše, ties Viber programėle, spauskite Įdiegti. Diegimas turėtų užtrukti apie minutę. Įdiegus spauskite Atidaryti.

Įdiegtą Viber programėlę taip pat bet kada rasite jūsų telefono programėlių sąraše.

kaip instaliuoti viber telefone

Pirmą kartą įjungus Viber reikės prisiregistruoti su jūsų naudojamu mobilaus telefono numeriu, ir suteikti reikiamus leidimus programėlei, kad ji, kai reikės, galėtų naudoti telefone esančią telefonų knygelę (tam, kad rastumėte kitus Viber naudotojus), leisti prieigą prie telefono kameros ir mikrofono.

Spauskite Start now. Greičiausiai programėlė pati ras telefono numerį, kurį naudojate telefone. Patvirtinkite, kad leidžiate jį naudoti nuspausdami Yes. Visgi jei programėlė automatiškai nesurastų jūsų telefono numerio, jį galite įvesti patys.

kaip naudotis vaiberiu

Įvedus telefono numerį patvirtinkite, kad Viber gali pasiekti kontaktus ir telefono skambučių žurnalus. Spauskite Leisti. Tuomet Viber paskambins į jūsų telefoną, ir atsiųs SMS žinutę su aktyvacijos patvirtinimo kodu.

Jei į skambutį atsiliepsite, Viber automatiškai aktyvuos jūsų paskyrą. Jei neatsiliepsite, aktyvacijos kodą rasite SMS žinutėje.

kaip naudotis viber programėle

Aktyvavus Viber paskyrą bus prašoma patvirtinti, kad sutinkate su programėlės naudojimo sąlygomis. Spauskite Allow all and continue.

Sekančiuose žingsniuose bus klausiama ar Viber turės galimybę fotografuoti, įrašyti vaizdo įrašus. Galite rinktis, jog leisite tik tada, kai VIber programėlė įjungta. Taigi rinkitės Naudojant programą.

Aš paprastai Viber programėlei leidžiu prieiti prie visų reikalingų funkcijų, išskyrus pasiekti įrenginio vietovę – šis leidimas Viber programos funkcionalumui nėra aktualus, taigi jo ir neleidžiu.

vaiberio instaliavimas

Suteikus reikiamus leidimus Viber programėlė bus paruošta naudojimui. Jos apačioje matysite pagrindinių funkcijų mygtukus:

  • Chat – susirašinėjimas
  • Call – skambinimas
kaip rašyti ar skambinti su vaiberiu

Abejais atvejais pasirinksite su kuo norite susirašinėti arba su kuo bendrauti taip, kaip rašytumėte žinutes kitomis programėlėmis ar skambintumėte telefonu – pasirenkate norimus bendrauti kontaktus iš telefonų knygos arba įvedate telefono numerį, ir bendraujate.

Išmokote šį tą naujo? Tuomet nepamirškite pasidalinti tuo su draugais ar kolegomis!

Žymos:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *