Pradžia » Internetas » Kiek laiko koronavirusas išsilaiko ant įvairių paviršių

Kiek laiko koronavirusas išsilaiko ant įvairių paviršių

Niekam ne paslaptis, kad koronavirusas užkrečiamas tarp žmonių. Tačiau ar gali virusą perduoti siuntinys iš užsienio? Į šį klausimą bandžiusių atsakyti mokslininkų darbo rezultatai visai neseniai buvo aprašyti New England Journal of Medicine žurnale.

Kol kas nėra galutinių rezultatų būtent apie COVID-19 virusą, bet jam giminingi virusai pasižymi tarpusavyje itin panašiais rodikliais, dėl ko mokslininkai tikisi analogiškų rezultatų ir iš dabartinio koronaviruso.

Kiek laiko koronavirusas išlieka „gyvas” ant įvairių paviršių, ir kiek šansų juo užsikrėsti nuo siuntinių

Štai apytikslis laikas, kurio reikia, kad virusas išnyktų nuo įvairių paviršių:

  • Nuo plastiko – iki 72 valandų
  • Nuo nerūdijančio plieno – taip pat iki 72 valandų
  • Nuo kartono – iki 24 valandų
  • Nuo varinių paviršių – iki 4 valandų

Ir ką gi tai reiškia? O gi tai, kad jei Lietuvoje sulaukėte siuntinio iš Anglijos ar Vokietijos, grečiausiai nuo jo išsiuntimo praėjo bent 3 paros, taigi nuo siuntinio užsikrėsti koronavirusu tikimybė labai menka.

Iš Kinijos, JAV ar kitų ne Europos šalių siuntiniai keliauja į Lietuvą dar ilgiau, taigi dėl jų saugumo galite visai nesukti galvos.

Vienintelė išimtis galėtų būti nebent tokiu atveju, jei kurjeris, pristatantis siuntas, būtų pats užsikrėtęs koronavirusu, ir čiaudėdamas ar nedezinfekuotomis rankomis liesdamas siuntinį tokiu būdu paliktų viruso dalelių ant siuntinio. Šansų, kad taip bus perduotas virusas, mažai, bet visgi teorinė galimybė yra.

Bet ir nuo to nesunku apsisaugoti – tereikia paimti siuntinį su pirštinėmis, ir palikti jį kelioms dienoms garaže, rūsyje, ar kitoje atokesnėje vietoje. Po kelių dienų siuntinį išpakuokite, o jo pakuotę išmeskite į lauke esantį konteinerį.

Plačiau apie atliktą tyrimą galite pasiskaityti čia.

Kur rasti detalią ir nuolat atnaujinamą informaciją apie koronaviruso plitimą visame pasaulyje galite sužinoti čia.

Žymos:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *