Pradžia » Internetas » Darbas internetu. Kas, kaip ir kodėl

Darbas internetu. Kas, kaip ir kodėl

darbas-internetu

Prieš pora savaičių iš vieno svetainės lankytojų gavau el. laišką su klausimu: „Ar galima užsidirbti internete, kad būtų galima pragyventi Lietuvoje?”.  Manau, kad ne vienas yra apie tai pagalvojęs. Gal ir neesu tinkamiausias žmogus atsakyti į šį klausimą – yra daug daugiau žinančių apie tai, bet apibendrintai galiu pasakyti, kad taip – tikrai galima. Kitas klausimas – kaip?

Ko reikia, ir ko tikėtis, norint dirbti internetu

Visų pirma, darbas internetu – tai vienaip ar kitaip yra darbas kompiuteriu. Vadinasi, kad reikia bent patenkinamų kompiuterinio raštingumo pagrindų. Vieniems darbams daugiau, kitiems mažiau. Antra – reikia turėti atitinkamų įgūdžių (priklausomai nuo darbo – apie juos vėliau šiame straipsnyje). Trečia, ir itin svarbu – darbas internetu – tai ne tiesiog sėdėjimas prie kompiuterio. Norint uždirbti iš to pinigų, reikės daug laiko, ir realaus darbo. Jei susidomėjote reklamomis, kurios skelbia, kad „per kelias valandas sėdėdamas namuose uždirbau $1000”, galite net negaišti laiko – stebuklų nebūna. Darbas internetu reikalauja ne mažiau pastangų kaip ir visiems įprasti darbai, tiesiog galimybės ir darbo metodai kiek kitokie. Neesi apribotas darbais savo rajone, mieste ar šalyje – riboja tik žinios ir įgūdžiai.

Darbas internetu Lietuvoje

Realių darbo internetu pavyzdžių Lietuvoje yra gana nemažai: programuotojai, dizaineriai, vaizdo klipų montuotojai, vertėjai, straipsnių ar mokslinių darbų rašytojai, marketingo ir reklamos specialistai, interneto parduotuvių administratoriai, teksto rinkėjai ir daug kitų darbų. Kai kuriems iš šių darbų reikia labai specifinių techninių ar marketingo žinių, kitiems užtenka tiesiog elementarių naudojimosi kompiuteriu įgūdžių ar mokėjimo greitai rasti reikalingą informaciją.

Kartais žmonės net nepagalvoja, kad per gyvenimą yra sukaupę pakankamai daug naudingos patirties, kurią galima paversti pinigais internetu. Pavyzdžiui, jei turite daug patirties remontuojant žemės ūkio techniką, įmanoma rasti ne vieną įmonę, kuri mielai nupirktų straipsnį apie atitinkamos technikos remontą ar priežiūrą. Kam jiems to reikia? Tokiu protingai parašytu straipsniu jie galėtų pareklamuoti savo įmonės veiklą. Prastai sekasi rašyti? Norint visada savo pažįstamų rate galima rasti žmonių, kurie moka gerai rašyti, ir galbūt norėtų prisidėti. Reikia tik idėjų ir noro.

Čia tik vienas iš pavyzdžių kaip galima uždirbti internetu Lietuvoje. Jeigu įdomu, daugiau informacijos galite pasidairyti Uždarbis.lt portale. Tai ko gero viena pagrindinių svetainių Lietuvoje, kurioje daug temų būtent uždarbio internetu tema.

Darbas internetu užsienyje

Darbo internetu pasirinkimas užsienyje (kai dirbate būdami Lietuvoje) – gerokai didesnis nei Lietuvoje. Tačiau paprastai dar be specifinių įgūdžių reikia gerai mokėti ir bent vieną populiarią užsienio kalbą (geriausia, mano nuomone, anglų). Pasauliniu mastu yra apstu interneto svetainių ir skelbimo lentų, siūlančių darbą internetu, nepriklausomai kurioje šalyje gyvenate. Ir specialybių reikia įvairiausių – nuo jau minėtų teksto surinkėjų ar straipsnių rašytojų iki asmeninių asistentų, konsultantų, programuotojų, dailininkų ir t.t. Keletas svetainių, siūlančių darbą internetu:

Internete galima rasti ir daug daugiau darbą internetu siūlančių kompanijų visame pasaulyje. Ir darbai gali būti įvairios trukmės – yra rinka vien tik pavieniams ir smulkiems darbams, kitiems kaip tik reikia ilgalaikių darbuotojų. Ir atlyginimai gali būti labai įvairūs – nuo keliasdešimt litų per valandą, iki kelių šimtų ar daugiau. Kaip jau minėjau, viskas priklauso nuo įgūdžių. Taip pat – tinkamo savęs pristatymo. Darbdavys turi matyti, kas jūs jam reikalingas, o ne jums tiesiog darbo reikia.

Kiti būdai užsidirbti internetu

Yra ir daugiau būdų kaip galima gauti pajamas internetu. Pavyzdžiui – prekyba internetu. Turbūt pirma mintis atėjusi į galvą perskaičius šiuos žodžius – kad tam reikia daug pinigų. Nebūtinai. Visame pasaulyje veikia nemažai internetinių parduotuvių, kurios vykdo prekybą realiai neturėdamos prekių pas save – jos veikia drop shipping principu. Jūs turite internetinę parduotuvę, bet prekės fiziškai yra pas didmenininką. Kai jūsų parduotuvėje nuperkamos prekės, užsakymai keliauja didmenininkui, ir jis gali pasirūpinti prekės pristatymu netgi nedalyvaujant jūsų parduotuvei (nors klientas prekę gauna jūsų vardu). Šiek tiek plačiau informacijos ir veikimo principų galite rasti čia.

Dar vienas būdas užsidirbti – reklamuojant prekes (affiliate marketing) jūsų svetainėje. Žmonės peržiūri jūsų svetainę, kurioje jūs aprašote ar apžvelgiate prekes, kurias galima nusipirkti internetu. Nemažai kompanijų siūlo atlygį už parduotas prekes ar paslaugas, kurias žmonės užsisako naudodami jūsų svetainėje esančias specialias nuorodas. Prekė nuo to nepabrangsta – tiesiog įmonė, parduodanti prekę, numatytą procentą nuo prekės kainos perveda svetainės autoriui už sėkmingą pardavimą. Šis dalykas pamažu populiarėja ir Lietuvoje.

Liko nepaminėtas būdas užsidirbti internetu iš reklamos – Youtube reklama, Google Adsense ir panašios kampanijos. Uždirbti realu, bet turite pasauliui pasiūlyti arba kažką unikalaus (arba kai kuriais atvejais – neįtikėtinai kvailo). Tačiau čia jau atskira didžiulė tema, į kurią dar pats neesu tiek įsigilinęs, kad galėčiau kažką patarti. Nebent galiu rekomenduoti pažiūrėti realų pavyzdį, kaip tai daro gudrūs žmonės Lietuvoje – kaip lietuvis iš YouTube.com uždirbtų pinigų nusipirko butą.

Dar kelios naudingos nuorodos „užsikabinusiems” darbo internetu tema:

Neabejoju, kad dar liko daug neapžvelgtų būdų užsidirbti internetu. Jei yra nepaminėtų specialistų, jau besinaudojančių darbo internete privalumais, laukiame ir įdomesnių komentarų šia tema.

Žymos:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *