Pradžia » Programinė įranga » Kas yra torentai ir kaip juos naudoti

Kas yra torentai ir kaip juos naudoti

torentai

Daugelis žmonių, leidžiančių laiką prie kompiuterio, yra bent kartą girdėję žodį torentas (angl. torrent). Nors torrent technologija naudojama gana seniai, tačiau ne kiekvienas žino kas tai yra ir kaip tuo naudotis. Taigi kas tai yra?

Kas yra torentai ir kam jie reikalingi

Paprastai tariant, torentas yra nedidelis failas (gali siekti ir vos kelis kB – kilobaitus), kurio turinį sudaro informacija kaip ir iš kur atsisiųsti didelės apimties failus ar ištisus katalogus. Įsivaizduokite, kad į savo kompiuterį jums reikia atsisiųsti didelės apimties (pvz – 10GB dydžio) vaizdo medžiagą, kuri yra kitoje pasaulio pusėje, kažkieno kito kompiuteryje ar serveryje.  Jūs turite greitą interneto ryšį, tačiau kompiuteris, iš kurio norite atsisiųsti, prijungtas prie lėtos interneto linijos. Taigi failo atsiuntimas užtruks ilgai. O jei siuntimo metu ryšys nutrūks, failo gali apskritai nepavykti atsisiųsti.

Torrent failas (.torrent) leidžia suskaidyti katalogą ar failą į labai smulkius segmentus, ir kiekvieną iš jų siųsti atskirai. Vėliau programinė įranga visus segmentus automatiškai sujungia į vieną visumą. Dėl to tampa nebesvarbu, ar siuntimo metu ryšys nutruks ar ne. Jei ir nutrūktų, reikėtų iš naujo atsiųsti tik likusius segmentus. Dar viena svarbi detalė – jei keletas žmonių visame pasaulyje naudojasi tokiu pačiu torrent failu, jūs skirtingas failo dalis galėsite atsisiųsti iš kelių skirtingų vietų vienu metu – taip bus gerokai sutrumpintas siuntimo laikas, jei jūsų turima interneto linija yra greita.

Kokia programa reikalinga torrent failams atsisiųsti

Torrent failams atidaryti yra skirtos bent kelios programos. Viena populiariausių – utorrent (reikia atsisiųsti naujausią stable versiją). Tereikia suinstaliuoti programą, ir .torrent failai bus automatiškai atidaromi per ją. Paspaudžiate ant torrent failo interneto svetainėje, ir utorrent automatiškai pasiūlys failus parsiųsti į jūsų kompiuterį. Programoje jūs matysite kurie failo segmentai jau parsiųsti, iš kiek skirtingų šaltinių siunčiate, kokiu greičiu siunčiate ir pan. Taip pat, vos pradėjus siųsti failus, jau atsiųstas dalis iš jūsų kompiuterio gali siųstis ir kiti torrent naudotojai.

Dėl to, kad siunčiami failai iš jūsų kompiuterio nerimauti nereikėtų – kiti vartotojai gali siųstis ir matyti tik tuos failus, kuriuos pats atsisiuntėte naudodami torrent bylas.

Kokio tipo bylas galima atsisiųsti naudojant torrent failus

Torentai gali aprašyti praktiškai bet kokias bylas – tekstinius dokumentus, suarchyvuotus failus, katalogus, vaizdo ar garso bylas. Vienintelis dalykas, kurio reikia nepamiršti yra tai, kad torrent failus galima siųstis tik iš patikimų interneto svetainių – lygiai taip pat, kaip aprašomi jums naudingi failai, gali būti aprašomos ir kenksmingos bylos, pavydžiui, virusai. Taigi bet kuriuo atveju reikia pasirūpinti patikima antivirusine programa.

Žymos:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *