Pradžia » Hostingas » Kas yra hostingas, ir kokio tipo hostingą pasirinkti

Kas yra hostingas, ir kokio tipo hostingą pasirinkti

Kiekviena interneto svetainė ar elektroninė parduotuvė, kurią pasiekiate internetu, yra laikoma vienokio ar kitokio tipo serveryje.

Kai įsijungiate interneto svetainę, jūsų kompiuteris per ilgą grandinę kompiuterinės įrangos kreipiasi į hostingui – svetainių talpinimui ir valdymui skirtą serverį, kuris atlieka visus reikiamus darbus, kad svetainė jums būtų atvaizduota greitai, sklandžiai ir kokybiškai.

Jei kuriate savo pirmąją interneto svetainę, geičiausiai pastebėjote, kad hostingą siūlančios įmonės siūlo bent keleto skirtingų tipų hostingo paslaugas, o jų kainos skiriasi nuo kelių iki keliasdešimties kartų. Šiame straipsnyje sužinosite kuo skiriasi populiariausi hostingo tipai, ir kaip teisingai pasirinkti savo projektui tinkamą hostingą.

Kas yra hostingas

Prieš pradedant domėtis kokie yra hostingo tipai, reikėtų išsiaiškinti kas yra hostingas, ir kaip jis veikia.

Visos interneto svetainės yra laikomos serveriuose – dideliuose ir galinguose kompiuteriuose, kuriuose laikomi ne tik svetainių tekstai, nuotraukos, vaizdo failai ir kita svetainės informacija, bet ir programinė įranga, skirta valdyti svetaines. Šie serveriai yra vadinami hostingo serveriais.

Serveriai paprastai yra laikomi duomenų centruose, o iš jų svetainių duomenys per interneto tiekėjų (pavyzdžiui Telia, Cgates ir t.t.) sistemas patenka į svetainių lankytojų (t.y. jūsų) kompiuterius ar kitus išmaniuosius įrenginius.

Populiariausi hostingo tipai

Kadangi interneto svetainės yra skirtingos, jos skirtingai naudoja serverių resursus. Viename serveryje vienu metu gali veikti dešimtys svetainių, o kai kurioms svetainėms netgi ir atskiro vieno serverio yra per mažai.

Tam yra naudojami skirtingi hostingo tipai:

Nuo to, kokį hostingo tipą pasirinksite priklausys begalė svarbių niuansų – svetainės greitis, saugumas, valdymo ir konfigūravimo galimybės.

Priklausomai nuo to, kokio tipo jūsų interneto svetainė, ir kiek žmonių joje nuolat lankosi, taip pat priklauso hostingo pasirinkimas. Pavyzdžiui tinklaraščiui, kuriame per mėnesį apsilanko 1000 žmonių, reikės kitokio tipo hostingo nei internetinei parduotuvei, kurioje per tą patį laikotarpį apsilanko pusė milijono žmonių.

Dar reikėtų nepamiršti, kad skirtingo tipo hostingo kainos gali skirtis nuo keleto kartų iki šimtų kartų.

Shared hosting – įprastas web hostingas

Shared tipo web hostingas – pats paprasčiausias hostingo tipas. Jis puikiai tinka nedidelėms interneto svetainėms – reprezentacinėms įmonių svetainėms, nedideliems tinklaraščiams ir panašaus tipo svetainėms, kuriose nėra sudėtingų funkcijų, ir kuriose nesilanko itin dideli lankytojų srautai.

Šio tipo hostingas yra gana pigus, o jo pigumo priežastis yra ta, kad viename serveryje laikomas didelis kiekis interneto svetainių. Jos visos, priklausomai nuo pasirinkto plano, turi specialiai joms išskirtą vietą diske, tačiau visais kitais resursais – darbine atmintimi, procesoriumi, tinklo ryšiais dalinasi su kitomis svetainėmis, esančiomis tame pačiame serveryje.

Palyginimui geras pavyzdys – lyg nuomotumėtės vieną butą su keliais draugais. Turite savo kambarį, tačiau vonia, virtuve, koridoriumi tenka dalintis.

Taigi pagrindinis shared tipo hostingo privalumas – kaina. Dar vienas privalumas – paprastai šio tipo serverio priežiūros darbais visiškai pasirūpina hostingo paslaugas teikianti įmonė, taigi jums nereikia rūpintis del serverio saugumo užtikrinimo, ar serverio programinės įrangos atnaujinimų. Tereikia rūpintis savo svetaine.

Nereikėtų pamiršti ir šio tipo hostingo trūkumų. Kadangi serveriu dalinatės su kitomis svetainėmis, gali pasitaikyti situacijų, kad kurioje nors svetainėje sulaukus labai didelio kiekio lankytojų, serverio darbas ženkliai sulėtės, taigi sulėtės ir jūsų interneto svetainės darbas.

Shared hostingo privalumai

  • nedidelė kaina
  • nesudėtinga naudotis be jokių įmantrių techninių žinių
  • Tinkamas pradedantiems, ar svetainėms su ne itin dideliu lankomumu (maždaug iki 10000 lankytojų per mėnesį)

Shared hostingo trūkumai

  • Tenka dalintis serverio resursais su kitomis svetainėmis
  • Siauresnės valdymo ir konfigūravimo galimybės nei naudojant VPS ar kitų tipų hostingą

Užsisakyti Shared hostingą

VPS hostingas

Kai svetainė „išauga” shared tipo hostingą, sekantis logiškas žingsnis – VPS hostingas.

VPS reiškia „Virtualus Privatus Serveris”. Šio tipo hostinge, kaip ir shared hostinge, naudojamas vienas serveris kelioms svetainėms, tačiau kiekvienai iš jų, priklausomai nuo pasirinkto plano, yra išskiriami resursai, kuruos gali naudoti tik ta svetainė. Taigi nereikia nei procesoriumi, nei darbine atmintimi dalintis su kitomis tame pačiame serveryje esančiomis svetainėmis.

Svetainė tokiame serveryje veiks greičiau, ir nereikės nerimauti dėl kitų svetainių, kurios galėtų sunaudoti reikalingus resursus.

Pavyzdys palyginimui – lyg vienas nuomotumėtės visą butą. Nereikės nei virtuve, nei kitais kambariais dalintis su kaimynais, tačiau visvien bendrai naudositės kai kuriomis patalpomis (pavyzdžiui, laiptine).

Dar viena VPS hostingo savybė – paprastai naudojant VPS planus turite galimybę prieiti prie daugiau serverio techninių įrankių, ir susikonfigūruoti serverio programinę įrangą taip, kaip naudingiau jūsų interneto svetainei.

VPS hostingas tinka nedidelėms ar vidutinio dydžio interneto svetainėms ar elektroninėms parduotuvėms, kurioms būtinas didelis greitis nepriklausomai nuo to, ar lankytojų skaičius svetainėje vienu metu – keletas, ar keli tūkstančiai.

VPS hostingo privalumai:

  • Tik jūsų svetainei išskirti techniniai resursai
  • greičiau užkraunamos svetainės nei naudojant shared hostingą
  • daugiau serverio konfigūravimo galimybių
  • geras kainos ir galimybių santykis, lyginant su kitų tipų hostingu

VPS hostingo trūkumai:

  • visvien kelios svetainės naudojasi vienu serveriu
  • ne taip paprasta pradėti naudotis lyginant su shared tipo hostingu
  • konfigūravimo galimybės siauresnės nei naudojantis atskiru serveriu

Užsisakyti VPS hostingą

Dedikuotas hostingas

Dedikuoti serveriai yra brangiausias, greičiausias ir stabiliausias hostingo tipas.

Naudojant šį hostingą savo svetainei, aplikacijai ar internetinei parduotuvei gaunate atskirą serverį, kuriuo nereikia dalintis su jokiomis kitomis svetainėmis, taigi visada svetainė veiks maksimaliu greičiu.

Naudojant dedikuotą serverį turite pilną serverio kontrolę savo rankose – galite instaliuoti norimą programinę įrangą, galite atlikti kokius tik norite serverio konfigūravimo darbus.

Kadangi turite pilną kontrolę, naudodami dedikuotus serverius esate patys atsakingi ir už programinės įtangos atnaujinimus bei saugumo užtikrinimą.

Pavyzdys palyginimui – lyg turėtumėte savo namą. Jame galite keisti ką tik norite, bet tuo pačiu ir pats esate už viską atsakingas.

Hostingą su dedikuotais serveriais paprastai naudoja tie, kurie naudoja ar kitiems leidžia naudotis masyviomis internetinėmis aplikacijomis, kurioms aktualus maksimalus greitis ir saugumas. Pavyzdžiui finansinės sistemos ar panaši sudėtinga ir didelių resursų reikalaujanti programinė įranga.

Dedikuotų serverių privalumai

  • Jokiais resursais nereikia dalintis su kitomis svetainėmis
  • visa serverio kontrolė jūsų rankose
  • visada didelis greitis ir stabilumas

Dedikuotų serverių trūkumai

  • brangiausias hostingo tipas
  • reikalauja daug techninių žinių
  • už serverio greitį, saugumą ir funkcionalumą (iš esmės už viską) esate atsakingi patys

Cloud tipo hostingas

Cloud tipo hostingas yra viena naujesnių hostingo atšakų. Užsisakius hostingo paslaugą „debesyje” jūs neužsisakote vieno konkretaus serverio – užsisakote galimybę patalpinti savo svetainę ar jos dalis keliuose serveriuose, esančiuose skirtingose vietose.

Šiuo atveju privalumai yra keli – jei vienas serveris tam tikru metu neveikia, jo funkcijas tuo pat metu gali perimti kitas. Arba jei vienas serveris labai apkrautas, dalį apkrovos galima perkelti į kitus serverius, esančius kitose vietose.

Dažnai renkantis įprastą hostingą (kad ir VPS) nelengva numatyti kiek resursų reikės priklausomai nuo galimo populiarumo ar dar iki galo neapgalvoto funkcionalumo. Su cloud tipo hostingu dėl to nebūtina sukti galvos – jei staiga svetainę užplūstų milžiniškas lankytojų skaičius, cloud hostingas automatiškai prisiderins ir prijungs papildomus resursus.

Cloud hostingas geriausiai tinka tiems projektams, kuriems sunku numatyti galimą apkrovimą ar lankytojų skaičių, tačiau norima, kad turimi resursai būtų išnaudojami kiek įmanoma efektyviau.

Cloud hostingo privalumai

  • Labai retos situacijos, kai svetainė neveikia dėl serverio resursų trūkumo
  • gali stabiliai ir sparčiai veikti su labai dideliais lankytojų srautais

Cloud hostingo trūkumai

  • ribotos konfigūravimo galimybės
  • hostingo kaina gali keistis priklausomai nuo apkrovimo

Užsisakyti Cloud hostingą

WordPress hostingas

Dar vienas populiarėjantis hostingo tipas – WordPress hostingas. Šis tipas specifinis – pritaikytas svetainėms, kurios naudoja WordPress turinio valdymo sistemą.

WordPress hostingas išsiskiria ne serverio konfigūravimo galimybėmis ar techninėmis savybėmis, o tuo, kad jis jau būna sureguliuotas taip, kad WordPress interneto svetainės jame veiktų kiek įmanoma saugiau ir greičiau. Taigi jūs rūpinatės tik WordPress svetaine, o serveris užtikrina, kad viskas veiktų kiek įmanoma sklandžiau.

Paprastai šio tipo hostingas leidžia įdiegti WordPress sistemą be jokių techninių žinių vos per kelias minutes.

Užsisakyti WordPress hostingą

Kokį hostingą pasirinkti?

Atsakymas į šį klausimą – kiekvienam skirtingas, priklausomai nuo to, kokio tipo interneto svetainę naudosite, kiek daug jai reikės resursų, kiek joje bus lankytojų.

Dar kartą trumpai apie visus hostingo tipus:

  • Shared tipo hostingas (paprasčiausias web hostingas) – prieinamiausias hostingas nedidelėms interneto svetainėms ar interneto svetainių „naujokams”
  • WordPress hostingas – nebrangus hostingas, pritaikytas svetainėms su WordPress turinio valdymo sistema
  • VPS hostingas – svetainėms su daugiau lankytojų, „išaugusioms” iš shared hostingo.
  • Dedikuotas hostingas (dedikuoti serveriai) – didelėms, milžiniškų resursų ir maksimalaus saugumo reikalaujančioms svetainėms ir aplikacijoms
  • Cloud hostingas – greitai ir nenuspėjamai augančioms svetainėms

Visvien neapsisprendžiate kuris planas jums tinkamiausias? Tuomet rinkitės pigesnį ir paprastesnį variantą – kai pastebėsite, jog turimų resursų nebepakanka, visada galima lipti laipteliu aukščiau.

Užsisakykite Shared, WordPress, VPS ar Cloud hostingą iš Hostinger su nuolaida! SPAUSKITE ČIA, išsirinkite hostingą, ir užsakydami įveskite kupono kodą VISAI PAPRASTA.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *