Pradžia » Internetas » Kaip susikurti Facebook paskyrą, ir kaip pradėti naudotis Facebook

Kaip susikurti Facebook paskyrą, ir kaip pradėti naudotis Facebook

Facebook yra antra pagal populiarumą svetainė pasaulyje (iš karto po Google). Ja naudojasi daugiau nei milijardas žmonių. Norite pradėti naudotis Facebook ir jūs? Čia rasite visą reikalingą informaciją apie tai, kaip susikurti Facebook profilį, ir kaip pradėti naudotis šia svetaine.

Kaip susikurti Facebook profilį

Norint pradėti naudotis Facebook, visų pirma turite susikurti savo Facebook anketą. Tai visai nesunku – atsidarykite pradinį Facebook svetainės puslapį (spauskite šią nuorodą), ir jame užpildykite registracijos formą.

kaip susikurti facebook paskyrą

Įveskite savo vardą, pavardę, mobiliojo telefono numerį arba el. pašto adresą, bei įveskite norimą slaptažodį, kuriuo naudodamiesi prisijungsite prie savo paskyros. Taip pat įveskite savo gimimo datą, ir pasirinkite lytį. Jei norite, kad jūsų draugai Facebook tinkle jus lengviau surastų, veskite tikrus, o ne išgalvotus duomenis.

Jei registracijai nenorite naudoti savo mobilaus telefono numerio, tačiau neturite el. pašto, čia galite rasti instrukcijas kaip susikurti elektroninį paštą.

Užpildžius formą spauskite mygtuką Registracija, ir naršyklės lange bus prašoma patvirtinti savo el. pašto bus paprašyta nurodyti kodą, kurį Facebook atsiuntė jums į registracijos metu įvestą el. paštą.

facebook registracijos kodas

Įveskite el. paštu atsiųstą 5 skaitmenų kodą, ir spauskite Tęsti. Per keletą sekundžių jums bus sukurta Facebook anketa, ir galėsite pradėti juo naudotis. Pradinis anketos vaizdas atrodys maždaug taip:

naujos facebook anketos sukūrimas

Kaip išskirti savo Facebook profilį iš kitų

Ko gero daugelis iš mūsų galėtų Facebook tinkle surasti kito žmogaus anketą tokiu pačiu vardu ir pavarde, kaip ir mūsų. Tam, kad jūsų draugams ar kolegoms pavyktų jus rasti Facebook’e, jums reikėtų įsikelti savo profilio nuotrauką.

Kaip nustatyti Facebook profilio nuotrauką

Tam, kad galėtumėte įsikelti savo Facebook profilio nuotrauką, pradinio Facebook puslapio kairėje pusėje spauskite ant savo vardo (aukščiau matomame paveikslėlyje matomas vardas – Vardaitis Pavardaitis).

Atsidariusiame lange matysite savo anketą. Norėdami pridėti profilio nuotrauką, šalia savo vardo ir pavardės esančiame lange spauskite Pridėti nuotrauką.

facebook įkelti profilio nuotrauką

Atsidariusiame lange spauskite Įkelti nuotrauką, ir pasirinkite norimą nuotrauką iš savo kompiuterio. Vėliau šią nuotrauką galėsite bet kada pakeisti kita.

facebook profilio nuotrauka

Įkėlinėjant profilio nuotrauką galima ją apkirpti, pamažinti, padidinti, įvesti aprašymą. Tuomet spauskite Išsaugoti, ir profilio nuotrauka bus įkelta. Nuo šiol kiti Facebook naudotojai galės jus surasti ir atskirti pagal profilio nuotrauką.

Kaip nustatyti Facebook viršelio nuotrauką

Kiekviena Facebook anketa turi profilio nuotrauką, ir viršelio nuotrauką. Ją žmonės pamato pačią pirmąją, kai tik atsidaro jūsų Facebook profilio puslapį. Galite įkelti bet kokią nuotrauką – mėgstamą vietą, nuotrauką iš jums svarbaus įvykio, kelionės – iš principo bet kokią, kokią tik norite.

Tam tereikia savo Facebook anketos viršuje spausti mygtuką Pridėti viršelio nuotrauką. Po mygtuku atsidarys nedidelis meniu, kuriame paspaudus Įkelti nuotrauką… galėsite įkelti bet kokią nuotrauką iš savo kompiuterio.

facebook įkelti viršelio nuotrauką

Nurodžius nuotrauką ji atsiras ant anketos viršelio. Jei nuotrauka didelė, galėsite ją pelės pagalba pastumti į norimą pusę pagal tai, kaip jums atrodo gražiau. Tereikia paspausti kairį pelės klavišą ant nuotraukos, ir traukti pelę į norimą pusę.

facebook viršelio nuotrauka

Pakoregavę nuotrauką spauskite myguką Išsaugoti pakeitimus, ir nuotrauka bus uždėta ant jūsų Facebook anketos viršelio.

Kaip užpildyti informaciją apie save

Norite Facebook profilyje įvesti savo miestą, lankytą mokyklą ar kitą informaciją? Tereikia savo profilio puslapyje pasirinkti skiltį Apie. Joje galite įvesti visą norimą informaciją – nuo miesto, kuriame gyvenate, iki kontaktų, lankytų mokymo įstaigų, darboviečių ir t.t.

facebook irasyti informacija apie save

Jūsų Facebook anketos laiko juosta

Visa informacija Facebook anketose rikiuojasi anketos dalyje, vadinamoje Laiko juosta (timeline). Jei įkeliate nuotrauką, vaizdo failą, parašote viešai matomą pranešimą, visa ši informacija jūsų profilyje automatiškai rikiuojama nuo naujausios iki seniausios, ir visa ji matoma jūsų laiko juostoje.

Pavyzdžiui, įkėlus naują profilio nuotrauką automatiškai laiko juostoje atsiras apie tai pranešimas:

facebook laiko juosta

Kaip rašyti, įkelti nuotraukas ar vaizdo failus savo Facebook laiko juostoje

Facebook anketos laiko juostoje galite rašyti pranešimus, kuriuos matys visi jūsų profilio draugai (friends) ir sekėjai (followers). Prie pranešimų galite pridėti vieną ar daugiau nuotraukų, vaizdo failų ar nuorodų (pavyzdžiui, pasidalinti youtube filmuku ir pan.).

Naujus pranešimus į laiko juostą galite įdėti labai paprastai – tam yra skirta jūsų laiko juostos viršuje esanti forma:

ikelti nuotraukas i savo facebook anketa

Vos tik įkelsite nuotrauką ar parašysite pranešimą, formos apačioje atsiras mygtukas Paskelbti. Jį paspaudus visi jūsų Facebook’e tinkle esantys draugai matys jį pagrindiniame Facebook puslapyje.

Kaip pradėti gyvą Facebook transliaciją

Facebook leidžia ne tik įkelti nuotraukas ar kompiuteryje ar telefone turimus vaizdo klipus, bet leidžia ir transliuoti vaizdą ir garsą iš jūsų telefono ar kompiuterio vaizdo kameros gyvai.

Norėdami įjungti transliaciją, toje pačioje formoje, kurioje rašote naujus pranešimus rinkitės Tiesioginė video transliacija. Prieš pradedant transliuoti interneto naršyklė parodys pranešimą – „paklaus” ar gali naudoti kompiuterio kamerą ir mikrofoną Facebook svetainėje ar programėlėje. Jei leisite naudoti šiuos įrenginius, galėsite pradėti vaizdo transliaciją gyvai.

Kaip Facebook tinkle surasti draugus ir kolegas

Surasti draugus ar kolegas Facebook tinkle labai paprasta, jei tik jie naudojasi tikrais vardais ir pavardėmis. Tereikia į Facebook puslapio viršuje esančią paieškos formą įvesti draugo vardą ir pavardę, ir paspausti paieškos mygtuką (arba klavišą Enter).

Netrukus bus atvertas langas su paieškos rezultatais. Jei jame suradote ieškotą draugą ar kolegą, galite spausti ant jo vardo ir pavardės, kad peržiūrėtume jo Facebook anketą, arba galite jį pakviesti į savo Facebook draugų sąrašą.

kaip surasti draugus facebooke

Paspaudus mygtuką Pridėti prie draugų nurodytam žmogui Facebook svetainėje bus nusiųstas pranešimas, kad jūs kviečiate jį į draugus. Jei žmogus patvirtins, kad priima jus į draugus, apie tai gausite pranešimą. Taip pat nuo to laiko, kai tapsite Facebook draugais, Facebook pradiniame puslapyje matysite visus pranešimus, kuriuos paskelbs šis draugas.

Kaip Facebook’e matyti naujienas iš savo mėgstamų interneto svetainių, tinklaraščių ar naujienų portalų

Jei norite prisijungę prie Facebook matyti ne tik draugų pranešimus, bet ir naujienas iš savo mėgstamų dienraščių, tinklatraščių, elektroninių parduotuvių ar kitų informacijos šaltinių, į Facebook paiešką įveskite norimo šaltinio pavadinimą.

Jei šaltinis turi savo Facebook puslapį, tereikia ties juo paspauti mygtuką Patinka, ir visus šio šaltinio naujai įkeliamus pranešimus matysite savo Facebook paskyros laiko juostoje.

kaip gauti naujienas is savo megstamu facebook puslapiu

Kaip komentuoti, „pamėgti” ar dalintis draugų ar Facebook puslapių įrašais

Beveik kiekvieną Facebook svetainėje esantį įrašą, nepriklausomai ar jis yra jūsų Facebook draugų, ar dienraščių, ar įmonių, galima komentuoti, „pamėgti”, ar juo dalintis su draugais (angliškai mygtukas Share, lietuviškai mygtukas Bendrinti). To kiekvienu įrašu tam yra skirta speciali forma.

kaip dalintis facebook'e

Retais atvejais autoriai gali būti išjungę komentavimo funkciją po įrašu, taigi komentaro palikti tuomet nepavyks.

Kaip Facebook tinkle rašyti ir gauti žinutes, siųsti nuorodas ar failus

Jei Facebook naudojatės kompiuteryje, tuomet pradėti susirašinėjimą su draugais galite keliais būdais:

 • užėję į jų Facebook profilį, ir jo viršuje paspaudę mygtuką Siųsti žinutę (angl. Message).
 • jei dešinėje savo Facebook lango pusėje matote draugo vardą ir pavardę, paspauskite kairį pelės klavišą ant jos, ir lango apačioje atsidarys susirašinėjimui skirtas langas.
 • paspaudę ant Messenger paveikslėlio Facebook puslapio viršuje (pažymėta nuotraukoje).

Messenger lange matysite visą pokalbių istoriją – draugų sąrašą, su kuriais susirašinėjote, pokalbius.

Jei ties draugo vardu matote žalią tašką (matoma paveikslėlyje), vadinasi draugas šiuo metu yra prisijungęs prie Facebook.

Norėdami susirašinėti per Facebook išmaniame telefone, tam turėsite parsisiųsti ir įdiegti Messenger programėlę. Nemažoje dalyje išmaniųjų telefonų ši programėlė jau būna įdiegta.

Kaip su Facebook skambinti ar atlikti vaizdo skambučius

Jei per Facebook ar Messenger norite paskambinti draugams, jums reikia iš draugų sąrašo išsirinkti norimą draugą, ir įjungus susirašinėjimo langą paspausti vaizdo kameros ar telefono ragelio piktogramą.

kaip skambinti per facebook messenger

Jei paspausite ant kameros, pradėsite vaizdo skambutį – bus įjungta tiek telefone ar kompiuteryje esanti vaizdo kamera, tiek mikrofonas. Jei pasirinksite ragelį, bus įjungtas tik mikrofonas – pradėsite balso pokalbį.

Kitos naudingos Facebook funkcijos

Facebook tinkle galite ne tik bendrauti su draugais ar ieškoti naujų pažinčių. Šis socialinis tinklas turi ir begalę kitų funkcijų.

kitos facebook funkcijos

Sužinokite apie netoliese vykstančius renginius

Jei Facebook profilyje esatę nurodę miestą, kuriame gyvenate, arba telefone leidžiate Facebook programėlei pasiekti jūsų buvimo vietą, tuomet savo Facebook paskyroje paspaudę ant Įvykiai (angl. Events) matysite netoliese vyksiančius renginius.

facebook renginiai

Atsidarius renginio aprašymą (paspaudus ant renginio nuotraukos ar pavadinimo) galite ne tik susipažinti su renginio programa, bet ir paspaudus mygtuką Dalyvausiu gauti priminimus apie artėjantį renginį, kad tikrai jo nepamirštumėte.

Bendraukite Facebook grupėse

Facebook grupės – tai lyg specifinius pomėgius ar veiklas mėgstančių žmonių klubai internete. Pavyzdžiui, jei mėgstate žvejoti, su žvejyba susisusiose Facebook grupėse rasite bendraminčių, mėgstančių tą pačią veiklą.

Grupėse galima susirašinėti, komentuoti, kelti nuotraukas ar vaizdo failus, ir visaip kitaip dalyvauti bendruomenių veiklose.

Galite rasti grupių, skirtų tiek pomėgiams, tiek ir komercinei veiklai (pavyzdžiui – skelbimų grupės).

Galite ne tik bendrauti jau sukurtose grupėse, bet ir susikurti savo Facebook grupę. Tiek dalyvavimas Facebook grupėse, tiek jų kūrimas yra nemokamas nepriklausomai nuo jos turinio ir veiklos.

Žaiskite Facebook žaidimus

Žaidimai – viena populiariausių Facebook funkcijų. Šiame socialiniame tinkle galite rasti nepaprastai didelį kiekį kompiuterinių žaidimų, suskirstytų į skirtingas kategorijas. Daugelį iš jų galite žaisti kartu su draugais internetu.

facebook žaidimai

Išbandykite Facebook patys

Šiame straipsnyje išvardintos toli gražu ne visos šio socialinio tinklo galimybės, tačiau jį perskaitę turėtumėte greičiau „susigaudyti” kaip juo reikia naudotis.

Norite išbandyti patys? Tereikia užsiregistruoti, ir pradėti naršyti!

Spauskite čia, jei norite sužinoti kaip Facebook programėlėje ar interneto svetainėje pakeisti kalbą.

Žymos:

Atsakymai į “Kaip susikurti Facebook paskyrą, ir kaip pradėti naudotis Facebook”: 2

 1. Irma

  Sveiki, turiu klausimą apie facebook kurimą. Aš jau turiu savo facebook profilį, dabar noriu sukurti atskirą facebook profilį įstaigai? Kaip tai padaryti? kad nebūtų susietas su manuoju profiliu?

  1. t0mas

   Sveiki.
   Įmonės paprastai kuriasi ne savo Facebook profilius, bet savo Facebook puslapius. Apie tai galite plačiau pasiskaityti čia https://www.visaipaprasta.lt/kaip-susikurti-facebook-puslapi/ .
   Facebook sistema neturi profilių, skirtų įmonėms. Bet kuris Facebook puslapis teoriškai turi būti susietas bent su vienu asmeniniu Facebook profiliu. Ir tas asmuo gaus įmonės Facebook puslapio žinutes ir t.t.

   Teoriškai galima susikurti visai naują asmeninį profilį tik įmonei („netikrą”), ir iš jo vėliau susikurti įmonės Facebook puslapį, bet dėl to vėliau gali kilti keblumų. Tas įmonės asmeninis profilis, jei nebus aktyviai naudojamas, atrodys nepatikimas tiek atsitiktiniams lankytojams, tiek pačiam Facebook. Dėl to paprastai tokiems profiliams neleidžiama pirkti Facebook reklamos ir panašiai.

   Idialiausias variantas jūsų atveju – sukurti Facebook puslapį įmonei iš savo asmeninės paskyros, ir vėliau priskirti to puslapio valdymo teises kažkam iš įmonės, kas rūpinsis tuo puslapiu, ir atsakinės į puslapio gautas žinutes. Priskyrus kitą žmogų savo profilį vėliau iš to puslapio galima pašalinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *