Pradžia » Programinė įranga » Kaip iš kompiuterio pašalinti virusus be jokių papildomų programų

Kaip iš kompiuterio pašalinti virusus be jokių papildomų programų

Turite įtarimų, kad kompiuteryje yra virusas, tačiau nieko nenutuokiate apie antivirusines programas? Ne bėda – Windows 10 ir Windows 11 operacinės sistemos turi antivirusinę programą, kuria galite tuoj pat patikrinti ar kompiuteryje yra virusų. Ir jei reikia, ta pati antivirusinė programa juos tuoj pat pašalins iš kompiuterio.

Windows sistemoje esanti antivirusinė programa vadinasi Windows Defender. Šiandien sužinosite kur ją rasti, ir kaip ja patikrinti kompiuterį nuo virusų.

Kaip praskanuoti kompiuterį dėl virusų, ir kaip ištrinti virusus be jokių papildomų programų

Patikima ir nemokama antivirusinė programa Windows Defender yra kiekviename kompiuteryje, jei naudojate Windows 10 ar Windows 11 operacinę sistemą.

Norėdami su ja išvalyti kompiuterį nuo virusų, turite atsidaryti įrankių juostą šalia kompiuteryje esančio laikrodžio, ir pasirinkti Windows Defender nuorodą (mėlynas skydas). Jei šiuo metu antivirusinė programa dėl kokių nors priežasčių deaktyvuota, arba ji aptiko nesaugių programų ar virusų, šalia mėlyno skydo bus rodomas geltonas šauktukas. Spauskite Windows Defender nuorodą.

Windows Defender antivirusinė programa

Atsidariusiame lange rinkitės Virus & thread protection.

windows antivirusinė nemokama
Kompiuterio apsauga nuo virusų

Jei norite laikas nuo laiko praskanuoti kompiuterį dėl virusų (jei tai darote periodiškai), spauskite mygtuką Quick Scan, kad kompiuteryje būtų patikrintos dažniausiai naudojamos disko vietos ir darbinė atmintis.

Tačiau jei su antivirusine programa kompiuterį ruošiatės skanuoti pirmą kartą,arba įtariate, kad kompiuteris gali tikrai būti užkrėstas, tada vietoje greito skanavimo (quick scan) rinkitės Scan options.

Kaip praskanuoti kompiuterį nuo virusų

Tuomet pasirinkite Full Scan, kad būtų patikrinti visi failai jūsų kompiuteryje, ir spauskite Scan Now.

kaip praskanuoti windows nuo virusų
Kaip praskanuoti visą kompiuterį su antivirusine programa

Priklausomai nuo failų kiekio jūsų kompiuteryje ir diskų greičio skanavimas nuo virusų gali užtrukti nuo kelių minučių iki daugiau nei valandos.

Kompiuterio skanavimas nuo virusų
Kompiuterio skanavimas nuo virusų

Jei kompiuteryje bus rasta virusų, baigus skanavimą matysite visą jų sąrašą.

Kaip pašalinti virusą iš kompiuterio
Kaip pašalinti virusą iš kompiuterio

Paprastai antivirusinės programos ne pašalina virusą, bet jį atskiria (karantinuoja). Dėl to jis tampa nekenksingas. Jei per klaidą kompiuteris sumaišytų failus, ir pažymėtų saugų failą kaip virusą, vėliau karantinuotą failą galima atkurti.

Visgi jei norite, ant bet kurio rasto viruso galite kartą paspausti kairiu pelės klavišu, ir vietoj karantinavimo (Quarantine) galite pasirinkti failo pašalinimą iš kompiuterio (Remove).

Kaip išnaikinti virusus iš Windows 10 arba Windows 11
Kaip išnaikinti virusus iš Windows 10 arba Windows 11

Tuomet norint pašalinti visus virusus iš kompiuterio, spauskite mygtuką Start actions, ir kelių minučių bėgyje visi virusai bus nukenksminti arba pašalinti iš jūsų kompiuterio.

Prireikė kompiuteryje laikinai išjungti Windows Defender antivirusinę programą?
Sužinokite čia kaip tai padaryti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *