Pradžia » Kompiuteriai » Nuotraukų koregavimo programa GIMP – lietuviškai, greitai ir nemokamai

Nuotraukų koregavimo programa GIMP – lietuviškai, greitai ir nemokamai

gimp

Kam skirta GIMP

Jeigu norite redaguoti nuotraukas kompiuteriu, tačiau jums per mažai standartinių Paint ar Picasa galimybių, bet Adobe Photoshop per daug sudėtinga, yra gana gera alternatyva – GIMP. Programa turi begalę naudingų įrankių – nuo nuotraukų sumažinimo, spalvų koregavimo, apkarpymo iki meninių ar koregavimui skirtų filtrų.

Dar vienas GIMP privalumas – valdymo sąsaja yra išversta į daugelį populiariausių kalbų, tame tarpe ir į lietuvių. Taigi jei Photoshop nenaudojate dėl to, kad trūksta anglų kalbos žinių – ne bėda. GIMP rasite praktiškai visus pagrindinius įrankius. Programos valdymas yra gana intuityvus, o su lietuvių kalba viskas tik dar paprasčiau.

Nemokama nuotraukų redagavimo programa GIMP
GIMP

GIMP – nemokama nuotraukų koregavimo programa

GIMP programa yra visiškai nemokama – ją įsirašius nereikės sukti galvos dėl kasmetinių atnaujinimų ar licencijos raktų – suintaliavai, ir naudojiesi. Ji nenaudoja daug kompiuterio resursų, taigi ja naudotis galės ir tie, kurių kompiuteris yra gana senas. Kietame diske ji taip pat užima nedaug vietos.

 

Iš kur parsisiųsti GIMP

Parsisiųsti GIMP galite iš čia. Svetainės autoriai – gimp.akl.lt komanda turi ir nemažai informacijos apie GIMP projektą, naudojimą, varta aplankyti.

Instaliuojant GIMP lietuvių kalbos pasirinkti neleidžiama – reikia instaliuoti anglų, rusų, ar kita jums labiau pažįstama kalba, Instaliacija itin paprasta – nieko neklausinėjama, tiesiog prašoma patvirtinti, kad norite instaliuoti.

Jeigu norite, kad programa būtų rodoma lietuviškai, kalbą galima pakeisti pagrindiniame programos meniu pasirinkus Edit, tuomet Preferences, ir Interface lange pasirinkti kitą Language (kalbų sąrašas gana platus). Tuomet iš naujo įjungus programą, matysite GIMP norima kalba.

 

Lietuviškas žinynas

Jeigu norite susipažinti su pagrindiniais GIMP valdymo principais ar išmokti ja geriau naudotis, galima suintaliuoti ir GIMP lietuvišką žinyną. Jį galima atsisiųsti iš čia (iš GIMP User Manual sąrašo reikia pasirinkti Lithuanian). Suinstaliavus šį paketą ir GIMP pagrindiniame meniu pasirinkus Žinynas, matysite skiltį Naudotojo žinynas, kuriame aprašyti pagrindiniai programos naudojimo principai ir dažniausiai naudojamos funkcijos (pavyzdžiui, kaip atverti ir išsaugoti failus, pritaikyti nuotraukas žiniatinkliui ir kt.).

Atsakymai į “Nuotraukų koregavimo programa GIMP – lietuviškai, greitai ir nemokamai”: 3

  1. will

    man tai neina sulietuvint kadangi kalbu sarase idiegus programa yra tik english (US). Kame esme?

  2. Kol kas naujausia versija, jei ją siunčiate ne iš mano rekomenduotos lietuviškos svetainės http://gimp.akl.lt/wp/ , o iš gimp.org, turi automatinį kalbos nustatymo įrankį, kuris nevisada suveikia taip kaip tikėtasi. Dėl to ir rekomendavau siųstis iš http://gimp.akl.lt/wp/ . Jei visgi kyla lietuvybės problemos pastarojoje versijoje (nors patikrinta, jog neturėtų), parašykite man el. laišką, gal pavyks kažką konkrečiau pasiūlyti priklausomai nuo nustatymų Jūsų kompiuteryje.

  3. gimp.akl.lt neveikia….dabar yra gimp.lt 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *