Pradžia » Naudingos programos ir svetainės » Kas yra QR kodas, kam jis naudojamas, ir kaip jį susikurti

Kas yra QR kodas, kam jis naudojamas, ir kaip jį susikurti

QR kodas – puikus būdas pasiekti ar pasidalinti informacija. Pavyzdžiui – interneto svetainė nuoroda, kavinės meniu, ar bet kokia kita informacija.

kas yra qr kodas ir kaip jį skanuoti
Kaip atrodo QR kodas

Šiandien sužinosime kas yra QR kodas, kaip jis veikia, ir kam jį galima panaudoti.

Kas yra QR kodas

QR kodas – tai tam tikra tvarka sudėliotas paveikslėlis, panašus į barkodą. Iš esmės tarp jų skirtumas tas, kad QR kodus pažįsta daugelis išmaniųjų telefonų. Taigi pamatę barkodą galite jį nuskaityti tiesiog nukreipę į jį savo telefono kamerą.

QR kodus dažniausiai naudoja įvairūs verslai. Pavyzdžiui, nemažai restoranų ir kavinių Lietuvoje naudoja QR kodus vietoje įprastų popierinių meniu. Ant stalo rasite QR kodą, kurį nuskaičius išmaniuoju telefonu jūsų telefone atsidarys interneto svetainės puslapis, kuriame bus to restorano meniu.

Panašiai QR kodus naudoja ir bet kokios kitos įmonės. Pavyzdžiui telefonų ar televizorių gamintojai spausdina QR kodus ant įrenginių pakuočių, kad naudotojai galėtų greitai ir paprastai rasti platesnį gaminio aprašymą.

Kaip veikia QR kodas

QR kode nėra nieko slapto ir magiško. Turite kažkokią tekstinę informaciją – pavyzdžiui interneto svetainės nuorodą. Tuomet „paduodate” tą nuorodą į specialią QR kodo generavimo programą (funkciją, kuri pagal specialią matematinė formulę apskaičiuoja kaip jūsų pateikta informacija atrodytų užkoduota kaip QR kodo paveikslėlis), ir tuomet programa atvaizduoja jūsų informaciją QR kode.

Kaip nuskaityti QR kodą su išmaniuoju telefonu

Norėdami nuskaityti QR kodą bet kokiu išmaniuoju telefonu, įsijunkite telefono kamerą, ir atsukite ją į QR kodo paveikslėlį.

kas yra qr kodas
Kaip nuskanuoti QR kodą

Telefonas automatiškai atpažins, kad tai QR kodas, ir pasiūlys atidaryti jame matomą informaciją interneto naršyklėje. Iš esmės panašiai, kaip dabar matote aukščiau esančiame paveikslėlyje.

Pavyzdyje matomame QR kode užkoduota nuoroda į šią interneto svetainę – visaipaprasta.lt . Taigi jei pabandysite nuskanuoti būtent šį paveikslėlį, jūsų telefono naršyklėje bus atidaryta https://visaipaprasta.lt svetainė.

Kam QR kodai gali būti naudingi

QR kodas – itin patogus įrankis verslams, kurie nori pasidalinti internete esančia informacija – netgi tada, kai nesinaudojate kompiuteriu. Pavyzdžiui:

  • jei norite klientą nukreipti į savo interneto svetainę
  • jei norite klientą nukreipti į specifinį puslapį savo svetainėje ar socialiniuose tinkluose
  • jei norite, kad pirkėjas ar lankytojas apie jūsų produktą sužinotų daugiau, nuskanavęs QR kodą
  • jei norite patalpinti lengvai nuskanuojamą nuorodą rekaminėje skrajutėje ir panašiai

Tai tik maža dalis to, kaip ir kur galite panaudoti QR kodą.

Kaip pačiam susikurti QR kodą

Internete galite rasti begales nemokamų QR kodo generatorių. Visi jei iš esmės atlieka tą patį darbą – sukuria skanuojamą QR kodą su jūsų pateikta informacija.

QR kodą nemokamai galite susikurti ir šioje svetainėje (visaipaprasta.lt). Tam tereikia meniu juostoje paspausti Naudingi įrankiai >> Visi įrankiai, ir atsidariusiame įrankių sąraše susirasti QR kodų generatorių. Arba tiesiog galite spausti šią nuorodą:

QR kodo generatoriaus lange įveskite norimą informaciją, spauskite Generuoti, ir jums tuoj pat bus sukurtas unikalus QR kodas. Jį galite atsisiųsti į savo kompiuterį ar telefoną, atsispausdinti, ir naudoti kam tik reikia.

QR kodas neturi jokio galiojimo laiko ar kitų apribojimų.

Žymos:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *