Pradžia » Išmanieji telefonai » Kaip skanuoti dokumentus su Android išmaniuoju telefonu

Kaip skanuoti dokumentus su Android išmaniuoju telefonu

Išmanieji telefonai gali būti panaudojami labai įvairiais būdais. Vienas iš jų – juo nesunkiai galite skanuoti dokumentus – ne tik namuose, bet ir bet kur, kur bebūtumėte.

Skanavimui išmaniąjame telefone yra sukurta begalė programų su skirtingomis galimybėmis, jums tereikia išsirinkti tinkamiausią. Šiame straipsnyje aprašysiu vieną labai paprastą naudoti, bet neprastą Android programėlę, kuri lengvai leis nuskanuoti ir išsaugoti dokumentus tiek telefone, tiek „debesyje”.

Office Lens – nemokama programėlė dokumentų skanavimui Android telefone

Office Lens nemokamą dokumentų skanavimo programėlę Android telefonui galite atsisiųsti naudodamiesi Play store:

  1. Telefono darbalaukyje arba programėlių sąraše susiraskite Play Store, ir ją įsijunkite.
  2. Play Store paieškos lange įveskite Office lens.
  3. Rezultatų lange pasirinkite Office Lens programėlę, o tuomet spauskite Install.

skanavimas android telefonu

Skanavimo programėlė per keletą minučių bus įdiegta į jūsų išmanųjį telefoną.

Įdiegta programėlė atsiras programėlių sąraše. Ją įsijungus pirmą kartą bus klausiama, ar gali Office Lens programėlė prieiti prie jūsų telefone esančių katalogų. To reikia, kad skanavimo programa galėtų išsaugoti skanavimo rezultatus jūsų telefone. Rinkitės Allow, o tuomet jau galėsite pradėti naudotis programėle.

android skanuoti

Vos įjungus programą įsijungs telefone esanti galinė kamera. Nukreipkite ją kuo įmanoma tiksliau į norimą nuskanuoti dokumentą – taip, lyg jį fotografuotumėte. Programa automatiškai bandys pažymėti dokumentą ekrane.

Jei matote, kad pažymėtas plotas stipriai skiriasi nuo realaus dokumento, bandykite telefoną pakreipti kitu kampu, arba perdėkite dokumentą ant kito paviršiaus – svarbu, kad dokumento (paprastai baltas) fonas skirtųsi nuo stalo ar kito paviršiaus spalvos – tuomet dokumentas bus pažymėtas greitai ir tiksliai.

Ekrano viršuje matomas blykstės mygtukas – esant reikalui galima telefone esančią blykstę išjungti ar įjungti.

Kai dokumentas bus pažymėtas daugiau – mažiau taip kaip reikia, spauskite apačioje esantį ryškų apvalų mygtuką, ir skanavimo rezultatą per keletą sekundžių pamatysite ekrane – dokumentas bus automatiškai apkirptas, kiek įmanoma išlygintas.

android dokumentu skanavimas

Jei rezultatas netinkamas, tuomet paveikslėlį galite apkirpti, ar apskritai ištrinti (mygtukai ekrano viršuje), ir bandyti iš naujo. Jei rezultatas jus tenkina, spauskite Save (Išsaugoti) mygtuką, ir pasirinkite kur norėsite išsaugoti nuskanuotą dokumentą.

Dokumentas gali būti išsaugotas į jūsų telefone esančią nuotraukų galeriją – tuomet jus bus išsaugotas .jpg formatu. Tačiau jei norėsite dokumentą išsaugoti PDF ar kitais formatais, tam turėsite prisijungti prie OneDrive paskyros, jei tokią turite – tiesiai į telefoną išsaugoti PDF formatu nepavyks.

Kitos programos, leidžiančios skanuoti Android telefonu

Office Lens nėra vienintelė nemokama Android programa, leidžianti skanuoti dokumentus. Štai dar pora, kurias verta išbandyti:

  • Cam Scanner. Kaip ir Office Lens, ji yra nemokama, turi dar daugiau dokumento apdorojimo įrankių nei Office Lens.
  • TinyScanner. Nemokama, labai greitai veikianti programėlė, leidžianti išsaugoti nuskanuotą dokumentą PDF formatu.

Žymos:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *