Pradžia » Programinė įranga » Kaip persiųsti failus tarp kompiuterio ir išmanaus telefono per Bluetooth

Kaip persiųsti failus tarp kompiuterio ir išmanaus telefono per Bluetooth

Daugelis naujesnių kompiuterių, ir praktiškai visi išmanieji telefonai turi Bluetooth duomenų perdavimo įrenginius. Dažniausiai jie naudojami tam, kad įrenginiai galėtų tarpusavyje keistis informacija nenaudojant laidų. Šiame puslapyje sužinosite kaip įjungti ir išjungti Bluetooth, kaip „suporuoti” įrenginius, ir kaip persiųsti failus iš vieno įrenginio į kitą.

Kaip įjungti arba išjungti Bluetooth kompiuteryje

Valdyti Bluetooth funkciją kompiuteryje galima keliais būdais. Pats greičiausias – dešiniame apatiniame lango kampe, šalia laikrodžio, paspauskite ant pranešimų (Notifications) paveikslėlio. Atsidariusio lango apačioje turėtumėte matyti Bluetooth mygtuką.

kaip komoiuteryje ijungti bluetooth

Jei Bluetooth mygtukas pilkos spalvos, vadinasi Bluetooth siųstuvas šiuo metu kompiuteryje neįjungtas. Jei kartą paspausite mygtuką kairiuoju pelės klavišu, Bluetooth kompiuteryje bus įjungta.

kaip išjungti bluetooth kompiuteryje

Ryškus Bluetooth mygtukas reiškia, kad Bluetooth sistema kompiuteryje įjungta. Ją išjungti galite taip pat, kaip ir įjungėte – kartą paspaudus ant Bluetooth mygtuko.

Tai, kad vos įjungus Bluetooth sistemą rašoma Not connected (neprisijungta), reiškia, kad kompiuteris šiuo metu nesuporuotas su jokiu Bluetooth įrenginiu, nors pats siųstuvas paruoštas naudojimui.

Kitas būdas įjungti Bluetooth kompiuteryje:

  1. Spauskite Start meniu mygtuką (mygtukas lango apatiniame kairiame kampe)
  2. Atsiradusiame meniu pasirinkite Settings (nustatymai)
  3. Nustatymų lange rinkitės Devices (įrenginiai)
windows 10 bluetooth įjungimas

Lango viršuje matysite Bluetooth įjungimo mygtuką. Iškart po juo matysite kompiuterio pavadinimą (pavyzdyje – DESKTOP-RMP…). Kai poruosite kompiuterį su išmaniuoju telefonu ar kitu Bluetooth palaikančiu įrenginiu, pagal šį pavadinimą atskirsite kuris Bluetooth įrenginys yra jūsų kompiuteris.

Jei nei pirmuoju, nei antruoju būdu nerandate Bluetooth mygtuko savo kompiuteryje, greičiausiai jūsų kompiuteryje nėra Bluetooth adapterio. Tokiu atveju, jei Bluetooth įrenginys būtinai reikalingas, galite įsigyti per USB jungtį prijungiamą Bluetooth siųstuvą – jais prekiauja daugelis komputerių parduotuvių. USB Bluetooth įrenginys retai kada kainuoja daugiau nei 10 eurų. Įrenginio įdiegimas labai paprastas – dažniausia užtenka įjungti siųstuvą į USB jungtį, ir po kelių sekundžių galite naudotis juo pagal aukščiau aprašytus žingsnius.

Retais atvejais, ypač jei kompiuteris naujai perinstaliuotas, ir prie jo dar nebuvo prijungtas internetas atnaujinimams ir tvarkyklėms atsisiųsti, gali būti ir taip, kad kompiuteryje nesuinstaliuotos Bluetooth įrenginio tvarkyklės. Bet paprastai Windows 10 automatiškai suranda ir įdiegia Bluetooth įrenginius.

Kaip įjungti ar išjungti Bluetooth išmaniame telefone

Norėdami įjungti ar išjungti Bluetooth siųstuvą Android išmaniame telefone, turite atsidaryti greitai pasiekiamų nustatymų langą. Braukite pirštu nuo telefono ekrano viršaus žemyn – tuomet atsidarys pagrindinių funkcijų įjungimo / išjungimo langas.

Jei Bluetooth funkcija telefone išjungta, Bluetooth virtualus paveikslėlis bus neryškus. Jei ant Bluetooth paveikslėlio paspausite, jis bus aktyvuotas.

kaip ijungti arba isjungti bluetooth android ismaniame telefone

Analogiškai Bluetooth ir išjungsite – tereikės kartą paspausti Bluetooth mygtuką.

Kaip suporuoti telefoną su kompiuteriu per Bluetooth

Norėdami sujungti išmanųjį telefoną ir kompiuterį naudojant Bluetooth sistemą, aktyvuokite Bluetooth kompiuteryje, o po to aktyvuokite Bluetooth telefone.

Vos tik įjungsite Bluetooth sistemą telefone, ekrane pasirodys įrenginiai, su kuriais galite suporuoti telefoną.

bluetooth sujungti telefona su kompiuteriu

Iš sąrašo pasirinkite norimą įrenginį. Tuomet tiek telefone, tiek ir kompiuteryje pasirodys pranešimas, kad įrenginiai nori susijungti. Spauskite OK.

telefono ir kompiuterio sujungimas per bluetooth

Kaip Bluetooth suporavimo langas atrodo kompiuteryje:

bluetooth irenginiu sujungimas

Spaudžiame Yes, ir per kelias sekundes įrenginiai turėtų būti sėkmingai suporuoti.

bluetooth telefonas su kompiuteriu

Kaip iš kompiuterio nusiųsti failą į telefoną per Bluetooth

Paprasčiausias būdas iš kompiuterio persiųsti failus į Android išmanųjį telefoną naudojant Bluetooth – paspausti ant norimo nusiųsti failo dešinį pelės klavišą, ir atsidariusiame meniu pasirinkti Send to > Bluetooth device.

siusti faila is kompiuterio i telefona per bluetooth

Atsidariusiame lange pasirinkite į kurį įrenginį norite failą siųsti, ir spauskite Next.

siusti faila is pc i android per bluetooth

Telefono lange pamatysite, jog į telefoną bandoma atsiųsti failą, ir prašoma patvirtinimo. Jei norite failą išsaugoti telefone, spauskite Accept.

failo persiuntimas is pc i android telefona

Atlikus patvirtinimą telefone, kompiuteryje matysite, kaip failas persiunčiamas iš kompiuterio į telefoną.

failo persiuntimas per bluetooth

Baigus persiuntimą telefono lange matysite pranešimą, kad failas gautas, ir tuomet jį galėsite atidaryti.

Kaip iš telefono nusiųsti failą į kompiuterį per Bluetooth

Norėdami failą per Bluetooth nusiųsti iš kompiuterio į telefoną, turite telefone atsidaryti norimą failą, ir spausti dalinimosi mygtuką:

android dalintis failu per bluetooth

Dalinimosi lange pasirinkite Bluetooth:

dalintis failu per bluetooth is telefono i kompiuteri

Sekančiame žingsnyje procedūra bus analogiška kaip ir siunčiant failus iš kompiuterio į telefoną. Telefone pasirinksite, į kurį įrenginį norite siųsti failą, o tuomet kompiuterio ekrane pasirodančioje užlausoje patvirtinsite, kad failą norite priimti.

Žymos:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *