Pradžia » Kompiuteriai » Kaip nufotografuoti kompiuterio ekraną

Kaip nufotografuoti kompiuterio ekraną

print-screen

Neretai reikia nufotografuoti ir kam nors nusiųsti vaizdą, matomą kompiuterio ekrane, tačiau ne kiekvienas žino kaip tai padaryti. Tai visai paprasta, jei žinote kelis paprastus žingsnius.

Kaip nufotografuoti visą ekrane matomą vaizdą

Pirmas žingsnis – kompiuterio klaviatūroje surasti mygtuką *Print Screen (sutrumpintai dar gali būti parašyta Prnt Scr arba Prt Sc).

1. Kai įjungtas norimas nufotografuoti vaizdas, paspauskite šį mygtuką.

print screen mygtukas

2. Sekantis žingsnis – įjungti Paint (piešimo) programą. Ją galite įjungti paspaudus Start >> All Programs >> Accessories >> Paint (operacinėje sistemoje Windows 7 į paieškos lauką užtenka įvesti žodį Paint ir nuspausti Enter klavišą – žr. paveikslėlyje)

search langelis

3. Įsijungus programai Paint tereikia paspausti joje dešinį pelės klavišą ir pasirinkti Paste (liet. Įklijuoti) ir matomą nuotrauką išsaugoti (File > Save As >> Jpg picture).

Kaip nufotografuoti tik vieną (aktyvų) langą, o ne viską ekrane

Norint nufotografuoti aktyvų langą pirmame (1) žingsnyje reikia paspausti Alt ir Print Screen klavišus vienu metu (ALT + Print Screen). Likę žingsniai tokie patys kaip ir fotografuojant visą ekrane esantį vaizdą.

 

* kai kuriuose nešiojamuose kompiuteriuose šis klavišas atlieka keletą funkcijų. Jei paspaudus Print Screen programoje Paint vaizdas neatsiranda, atlikite procedūrą iš naujo, tik tuomet paspauskite Fn ir Print Screen mygtukus (Fn + Print Screen) vienu metu.

Žymos:

Atsakymai į “Kaip nufotografuoti kompiuterio ekraną”: 9

 1. Edgaras

  Su Windows 10 tai neveikia . Bent man.

  1. t0mas

   Veikia ir ant Windows 10. Stacionarus kompiuteris ar nešiojamas? Nešiojamų kompiuterių klaviatūrose dažnai PrintScreen mygtuko funkcija įjungiama laikant Fn mygtuką – t.y. reikia laikyti Fn mygtuką, ir spustelti PrintScreen.

   1. As

    Nebeveikia su Windows 10

   2. Laura

    Tačiau ką daryti jei PrintScreen mygtuko išvis nėra?

    1. Dalė

     Windaus ženkliukas+Shift+S

   3. Andrius

    Ekrano fotografavimo mygtukas yra viršuje, ant jo parašyta PrtSc

 2. Skaistė Valutienė

  Shift+Win-S

 3. Asta Šmaižienė

  Tikrai veikia jei darai pagal instrukciją

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *