Pradžia » Naudingos programos ir svetainės » Kaip nufilmuoti kompiuterio ekraną – paprastai ir kokybiškai

Kaip nufilmuoti kompiuterio ekraną – paprastai ir kokybiškai

Norite nufilmuoti kompiuterio ekraną, bet nežinote kaip tai padaryti? Šioje trumpoje ir nesudėtingoje instrukcijoje parodysiu du būdus kaip nufilmuoti vaizdą savo kompiuteryje. Nereikės jokių sudėtingų įrankių, ir pradėti filmuoti galėsite vos po keleto sekundžių.

Kaip nufilmuoti kompiuterio ekraną be jokių papildomų programų

Jei jūsų kompiuteryje įdigta Windows 10 ar Windows 11 operacinė sistema, įrankį ekrano filmavimui jūs jau turite. Šios sistemos turi Xbox vaizdo įrašymo programą, kuri leidžia nufilmuoti ekrane matomą vaizdą labai paprastai.

Visgi ši ekrano įrašymo programa, nors nemažai kam turėtų būti pakankama, įtiks ne kiekvienam, nes turi gana specifinį apribojimą. Ji neleidžia filmuoti Windows sistemos nustatymų langų ir darbalaukio. Jei, pavyzdžiui, bandysite nufilmuoti naršyklės lange, žaidime ar kitoje programoje matomą vaizdą, viskas veiks puikiai ir sklandžiai. Bet vos tik perjungsite ekrano vaizdą į darbalaukį, filmavimas bus nutrauktas, ir nufilmuotas failas bus iškart išsaugotas jūsų kompiuteryje.

Norėdami pradėti filmuoti šiuo įrankiu, klaviatūroje vienu metu paspausite mygukus Windows + Alt + R. Dešiniame viršutiniame ekrano kampe matysite vaizdo įrašymo įrankį – jis rodys vaizdo klipo trukmę, leis sustabdyti filmavimą, ir jei paspausite ant mikrofono mygtuko – išjungs garsą vaizdo klipe, kad nebūtų įrašytas jūsų balsas ar kiti garsai iš mikrofono.

kaip nufilmuoti ekraną Windows 10

Kai tik sustabdysite filmavimą, pasirodys langas su visais iki šiol filmuotais ekrano vaizdo klipais. Šį langą galite bet kada išsikviesti klaviatūra paspaudus Windows + G mygtukus.

kaip įjungti ekrano filmavimą windows 11

Jei norite rasti nufilmuoto vaizdo failą savo kompiuteryje, ekrano lange spauskite Open file location. Tuomet bus atvertas langas su visais iki šiol filmuotais ekrano vaizdo klipais.

filmuoti ekraną kompiuteryje

Paprastai failai išsaugomi C: diske, Users/[Jūsų vartotojo vardas]/Videos/Captures kataloge.

Kaip įrašyti ekrane matomą vaizdą su nemokama programa OBS Studio

Jei norite įrašyti kompiuterio ekrane matomą vaizdą be jokių apribojimų, atsisiųskite nemokamą programą OBS Studio iš https://obsproject.com svetainės. Atsidarius svetainę rinkitės programą Windows operacinei sistemai – tiesiog spauskite Windows myguką.

OBS Studio ekrano filmavimo programa

Netrukus bus pradėtas programos siuntimas į jūsų kompiuterį. Chrome naršyklė gali paklausti ar tikrai norite failą atsiųsti. Jei taip nutiko, spauskite mygtuką Keep lango apačioje.

atsisiųsti ekrano filmavimo programą kompiuteriui

Programa nedidelė, taigi jos parsiuntimas neturėtų ilgai užtrukti. Vos tik parsiuntus programą ją atidarykite, ir spauskite Next.

windows ekrano filmavimo programa

Suinstaliuokite OBS programą paspausdami mygtuką Install.

kompiuterio ekrano filmavimo programa

Kai suinstaliuosite programą, spauskite Finish, ir atsidarykite OBS Studio.

OBS Studio programa

Pirmą kartą įjungus programą reikės pasirinkti keletą nustatymų.

Visų pirma programa klaus, ar ją optimizuoti vaizdo transliavimui, ar vaizdo įrašymui. Kadangi šiuo metu mums aktualu ekrano vaizdo įrašymas, rinkitės antrą variantą – Optimize just for recording, I will not be streaming, ir spauskite Next mygtuką.

Vaizdo nustatymus galite palikti standartinius – tiesiog spauskite Next.

kaip nufilmuoti kompiuterio ekraną Windows 11

Programa dar kartą parodys visus pasirinktus nustatymus. Spauskite Apply Settings.

Tuomet spauskite mygtuką Close, kad uždarytumėte likusius pranešimus.

nufilmuoti ekraną kompiuterio

Dabar jau matome pilnai atidarytą programos langą. Programa ne tik įrašo ekrano vaizdą, bet gali įrašyti ir garsą iš kompiuterio, ir garsą iš mikrofono. Jei filmuodami ekraną norėsite įrašyti tik vaizdą, tuomet galite Desktop Audio ir Mic/Aux languose išjungti garso įrašymą paspausdami ant garsiakalbių ikonų.

Programa leidžia įrašyti vaizdą įvariais būdais iš įvairių šaltinių. Kadangi įrašinėsime tik ekrano vaizdą, langelyje Sources turėsime tai nurodyti.

kompiuterio ekrano filmavimas kokybiškai

Sources lange spauskite myguką +, ir atsidariusiame meniu rinkitės Display Capture.

Viskas – viską ką reikia jau nustatėte. Norėdami pradėti filmuoti ekrano vaizdą, spauskite mygtuką Start Recording.

Prieš pradedant filmuoti programa paprašys įvesti vaizdo šaltinio pavadinimą. Galite jį palikti standartinį, arba įrašykite kokį tik patinka. Ir spauskite myguką OK.

nufilmuoti ekraną

Tuomet galite pasirinkti kurį ekraną filmuoti (pasirinkimas Display). Jei prie kompiuterio prijungtas daugiau nei vienas monitorius, galite pasirinkti kurį ekraną filmuoti.

Taip pat galite pasirinkti ar norite, kad filmuotoje medžiagoje būtų matomas pelės kursorius (Capture cursor). Kai pasiruošite filmuoti ekrano vaizdą, spauskite OK.

kaip nufilmuoti vieną ar kelis ekranus vienu metu

Paspaudus OK ekranas bus pradėtas filmuoti. Galite paslėpti filmuojančios programos langą. Kai tik ekrano filmavimą baigsite, vėl atsidarykite programos langą, ir spauskite mygtuką Stop Recording, kad filmavimas būtų sustabdytas.

kaip nufilmuoti ekraną

Vos tik baigsite filmuoti, atkreipkite dėmesį į apatiniame kairiame lango kampe nurodytą informaciją, kur išsaugotas vaizdo klipas.

kaip nufilmuoti ekraną kompe

Šiame pavyzdyje matome, kad jis išsaugotas C:/Users/[Vartotojo vardas]/Videos/ kataloge.

OBS Studio programa gali filmuoti įvairiais vaizdo formatais. Plačiau apie vaizdo ir garso nustatymus galite sužinoti atsidarę nustatymų langus programoje (mygtukai su krumpliaračio paveikslėliu).

Norite sužinoti kaip nufotografuoti kompiuterio ekraną? Spauskite čia

Žymos:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *