Pradžia » Programinė įranga » Kaip atlaisvinti daugiau vietos diske ištrinant Windows.old katalogą

Kaip atlaisvinti daugiau vietos diske ištrinant Windows.old katalogą

Jei pastaruoju metu jūsų kompiuteryje buvo atnaujinta Windows operacinė sistema, ir pastebėjote, kad po atnaujinimo ženkliai sumažėjo laisvos vietos kietajame diske, greičiausiai sistema padarė senų sisteminių failų atsargines kopijas, kurias laikys dar 30 dienų po atnaujinimo. Tai daroma tam, kad iškilus nesklandumams su atnaujinimais būtų galima atstatyti prieš tai buvusius sistemos nustatymus.

Retkarčiais šie duomenys reikalingi, tačiau jei po Windows atnaujinimo nepastebėjote jokių sistemos sutrikimų, nebūtina laukti tas 30 dienų, kad kietajame diske vėl padaugėtų laisvos vietos. Toliau rasite trumpą instrukciją kaip ištrinti laikinus Windows failus, sukurtus atnaujinant sistemą.

Kaip ištrinti Windows.old katalogą ir taip atlaisvinti daugiau vietos kietajame diske

Windows.old katalogas paprastai sukuriamas tame pačiame disko skirsnyje, kuriame yra ir Windows operacinė sistema. Paprastai – tai C diskas. Atsidarykite failų naršyklę, ir kairėje pusėje esančiame nuorodų sąraše paspauskite and C: disko. Jei neseniai buvo diegtas didelis Windows atnaujinimų paketas, jame matysite Windows.old katalogą.

windows c diskas

Norėdami tvarkingai jį pašalinti paspauskite dešinį pelės klavišą to paties lango apačioje ar šone – bet kurioje tuščioje vietoje, ir atradusiame meniu pasirinkite Properties (liet. Ypatybės).

windows c diskas properties
Tuomet lango viduryje paspauskite ant Disk Clean Up (liet. Disko valymas), ir kai atsidarys disko valymo langas, kairėje apatinėje lango dalyje rinkitės Clean up system  files (liet. Valyti sistemos failus).

c disko valymas

Šiek tiek palaukus atsidarys langas, kuriame matysite laikinų sisteminių failų sąrašą. Pažymėkite varnelę ties Previous Windows Installations (liet. Laikinieji Windows įdiegimo failai), ir paspaudus OK (liet. Gerai) senų Windows failų katalogas Windows.old bus pašalintas.

kaip istrinti windows oldJei diske mažai laisvos vietos, galite šiame sąraše pažymėti varneles ne tik prie Previous Windows Installations, bet ir visas likusias. Tuomet bus išvalyta šiuklių dėžė, ir bus panaikinti kiti laikini, bet nebūtini sistemos failai.

Žymos:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *