Pradžia » Naudingos programos ir svetainės » Kaip „apversti” visą Word dokumentą, arba tik vieną puslapį jame, horizontaliai

Kaip „apversti” visą Word dokumentą, arba tik vieną puslapį jame, horizontaliai

Jei laikas nuo laiko ruošiate dokumentus ar mokslo darbus naudodamiesi Microsoft Word programa, greičiausiai pastebėjote, kad visi puslapiai naujame Word dokumente būna vertikalūs. Tačiau ką daryti, jei reikia pakeisti viso dokumento ar jo dalies formatą iš vertikalaus (Portrait) į horizontalų (Landscape)? Šiame straipsnyje sužinosite kaip tai paprastai atlikti.

Procesas iš principo toks pats, jei norite puslapių formatą pakeisti iš horizontalaus į vertikalų (angl. iš Landscape į Portrait).

Kaip vertikalų Word dokumentą paversti horizontaliu

Pakeisti visą Word dokumentą iš vertikalaus į horizontalų visai nesunku – tereikia atsidaryti norimą pakoreguoti dokumentą, ir viršuje esančioje įrankių juostoje pasirinkti skiltį Layout.

kaip word apversti dokumentą

Standartiškai Word dokumento orientacija yra vertikali (Portrait). Jei norite visą dokumentą paversti į horizontalią padėtį, reikia Orientation nustatymą pakeisti į Landscape.

word horizontalus dokumentas

Pasirinkus Landscape visi dokumento formatas bus pakeistas į horizontalų.

Kaip Word dokumente tik vieną puslapį paversti iš vertikalaus į horizontalų

Jei norite horizontaliai paversti tik nedidelę dokumento dalį, tai taip pat nesunku padaryti.

Visų pirma, klaviatūra ar pele pažymėkite tekstą ar kitus elementus, kurie turės būti horizontaliame puslapyje. Tuomet skiltyje Layout spauskite Page Setup nuorodą – taip atsidarys puslapio nustatymų langas.

word puslapio nustatymai

Puslapio nustatymų lange pakeiskite Orientation į Landscape, o žemiau, ties skiltimi Apply To pasirinkite Selected Text. Taip nurodysite, kad pakeitimai būtų atlikti tik tai dokumento daliai, kurią prieš tai pažymėjote.

word apversti vieną puslapį horizontaliai

Po šių pakeitimų visi dokumento puslapių formatas bus vertikalus, o tos informacijos, kurią buvote pažymėję, puslapiai bus horizontalūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *