Pradžia » Programinė įranga » Kaip Windows 11 įjungti klaviatūrą ant ekrano

Kaip Windows 11 įjungti klaviatūrą ant ekrano

Jei laikas nuo laiko reikia kompiuteriu rašyti raides, kurios nepažymėtos įprastoje kompiuterio, tam labai gali pasitarnauti virtuali kompiuterio klaviatūra. Šiandien sužinosite kaip įjungti, ar esant reikalui greitai pasiekti ekrano klaviatūrą kompiuteryje su Windows 11 operacine sistema.

Kaip Windows 11 įjungti virtualią klaviatūrą ant ekrano

Norint kompiuteryje įsijungti ir lengvai pasiekti virtualią klaviatūrą, spauskite dešinį pelės klavišą ant užduočių juostos (tos pačios juostos, kurioje yra laikrodis), ir pasirinkite apatinį meniu punktą Taskbar Settings (liet. Užduočių juostos parametrai).

windows 11 ekrano klaviatūra

Užduočių juostos nustatymų lange susiraskite skiltį Touch keyboard (liet. jutiklinė klaviatūra) – Windows 11 sistemoje naudojamą liečiamą klaviatūrą.

kaip naudoti virtualią klaviatūrą windows 11

Standartiškai ši klaviatūra įsijungia tada, kai prie kompiuterio neprijungta jokia tikra klaviatūra (angl. When no keyboard attached). Jei norite, kad šią klaviatūrą išeitų lengvai pasiekti bet kuriuo metu, nustatymą pakeiskite į Always. Tuomet virtualios klaviatūros mygtukas bus rodomas visada.

Pakeitus šį nustatymą šalia kompiuterio laikrodžio atsiras klaviatūros ženkliukas.

windows 11 virtuali klaviatūra

Vos jį paspaudus atsidarys klaviatūra ekrane. Jos klavišai keisis priklausomai nuo to, kuri kalba pasirinkta Windows klaviatūros nustatymuose.

kaip kompiuteryje įsijungti klaviatūrą ant ekrano

Jei klaviatūroje nematote kokios nors kalbai specifinės raidės (kaip, pavyzdžiui – ą), spauskite jai artimą raidę. Principas toks pat, kaip ir išmaniame telefone – palaikius nuspaustą kairį pelės mygtuką ant raidės galėsite pasirinkti iš daugiau artimų variantų.

windows 11 klaviatūra ant ekrano

Kaip Windows 11 išsikviesti įprastą virtualios klaviatūros variantą

Kaip ir senesnieji Windows, naujausia Windows versija vis dar turi ir įprastą, didesnį ekrano klaviatūros variantą, kurį rastumėte Windows 7 ir senesnėse operacinėse sistemose.

Norėdami šią klaviatūrą įsijungti, spauskite Start mygtuką, ir įprasta klaviatūra veskite tekstą on screen keyboard (liet. Ekraninė klaviatūra). Automatiškai bus pradėta paieška, ir bus pasiūlyta jau greičiausiai ankščiau pažįstama ekrano klaviatūra.

kaip įjungti klaviatūrą kompiuterio ekrane

Ši klaviatūra didesnė, daugiau virtualių klavišų, nesunkiai matysite iškart visus klavišus kad ir kokia kalba rašytumėte.

klaviatūra kompiuteri ekrane

Ši klaviatūra ko gero patogiausia tiems, kuriems reikia daug rašyti rusų ir kitomis kalbomis, kur simboliai ženkliai skiriasi nuo anglų ir lietuvių kalbos klaviatūrų.

Norite išmokti Windows 11 gudrybių? Spauskite čia.

Žymos:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *